У Києві затримали групу людей, яка планувала захопити Верховну Раду

Служба безпеки України викрила зловмисників, які готували низку провокацій у Києві 30 червня 2024 року.

silmedia_zgcl/99zvFQwSg.jpeg

Про це повідомили в СБУ.

Слідчі з'ясували, що під виглядом проведення так званого «віче» учасники групи планували оголосити про «усунення від влади» чинного керівництва України. Потім вони сподівалися захопити будівлю Верховної Ради та заблокувати її роботу.

У СБУ зазначили, щоб зібрати людей, організатори мали влаштувати в центрі столиці нібито мирне зібрання. Водночас учасникам заходу змовники не розповідали про свої силові плани.

За даними слідства, групу очолював співзасновник громадської організації, яка ще з 2015 року відома своїми антиукраїнськими акціями. Головний організатор залучив декількох спільників – представників громадських організацій з Києва, Дніпра та інших регіонів. Вони комунікували між собою в різних месенджерах, а якщо зустрічалися, то невеликими групами по три особи.

Служба безпеки затримала організаторів злочинної групи. У помешканнях спільників знайшли зброю, боєприпаси, а також мобільні телефони, комп’ютерну техніку та чорнові записи із доказами злочинних дій. Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

silmedia_zgcl/y6o4FQwIg.jpeg

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар