У Латвії власник автомийки заборонив обслуговувати українців

Ризький міський суд зобов'язав власника автомийки виплатити тисячу євро компенсації моральної шкоди українці, чию машину він заборонив обслуговувати.

silmedia_zgcl/sO_QaeNSg.webp

Про це повідомляє Латвійський центр прав людини.

У березні 2022 року українка приїхала до Латвії на власному авто. Жінка завітала до автомийки, щоб помити машину після дороги з України. Її автівку відмовились обслуговувати через заборону власника.

« Спочатку працівники попросили клієнтку почекати, але пізніше, помітивши, що її машина має український реєстраційний номер, вони відмовилися надати послугу, заявивши, що власник автомийки заборонив обслуговувати українців», — йдеться у повідомленні Центру.

Жінка залишила автомийку, але потім повернулась, щоб отримати вибачення. Натомість українка отримала повторну відмову мити її машину. Один із працівників заявив жінці: «Змініть номери, тоді помиємо». Жінка зробила аудіозапис розмови та викликала поліцію.

Суд  визнав, що власник автомийки допустив пряме порушення заборони дискримінації, яка прописана в конституції Латвії. Чоловіка зобов'язали виплатити позивачці компенсацію за моральну шкоду у розмірі однієї тисячі євро. При цьому суд узяв до уваги той факт, що відповідач не висловив співчуття з приводу ситуації, в якій опинилася позивачка, і не вибачився.

Нагадаємо, в Італії жінка через суд виселила двох 40-річних синів.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар