У Львові будують Центр допомоги для постраждалих від полону і тортур

Уряд Фландрії фінансує будівництво у Львові Центру допомоги людям, які зазнали тортур через воєнні злочини росіян. Заклад стане першим в Україні, де комплексно допомагатимуть людям, які пережили моральну травму.

silmedia_zgcl/pM_2aPwSg.jpeg
Візуалізація центру реабілітації

Про це повідомили у Львівській міськраді.

Наразі триває реконструкція приміщення під майбутній центр. Цей проєкт розпрацьовують із закордонними фахівцями, щоб надавати спеціалізовану точкову допомогу українцям, які пройшли складні випробування та муки.

silmedia_zgcl/y3F_aPQSg.jpeg

Міський голова Львова Андрій Садовий розповів, що центр становитиме окремий підрозділ з окремою специфікою і спеціально навченими людьми. У ньому будуть різні інновативні практики, арттерапія, малювання, спілкування, і одночасно 30 людей зможуть проходити лікування. Також у закладі буде амбулаторна допомога для багатьох людей.

На будівництво центру реабілітації Уряд Фландрії виділив 1,5 мільйона євро.

«Для мене честь бути сьогодні тут, і це вже моя п'ята мандрівка до Львова. Я радію, що наш Уряд профінансував цей проєкт. Бо боротьба України є і нашою боротьбою. Кожного разу, приїжджаючи в Україну, я відчуваю значний приплив енергії, я бачу, як ви боретеся за наші спільні цінності і свободу Європи», – зазначив мер бельгійського міста Мехелен Барт Сомерс.
silmedia_zgcl/NVxl-EwIR.jpeg

Реконструкцію будівель розпочали минулого місяця. Центр матиме 1100 кв.м, у ньому буде близько 30 ліжко-місць, де пацієнти зможуть проживати і займатися різними лікувальними активностями. Прогнозують, що за рік у закладі зможуть лікувати невидимі травми війни у тисячі пацієнтів – стаціонарно та амбулаторно.

silmedia_zgcl/8DulaEwIg.jpeg

У закладі створять психотерапевтичні кімнати, кімнати фізичної терапії, арттерапія, малювання, арттерапія глиною і ткацтвом, розробляються конкретні протоколи лікування арттерапією – як лікувальної форми, яка має сім занять, що призводять до суттєвого поліпшення психічного стану.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар