У Маріупольській колонії росіяни обезголовили щонайменше сімох жінок

У Маріупольській Приазовській колонії №107 окупанти обезголовили щонайменше сімох ув’язнених жінок.

silmedia_zgcl/oysm4toSg.jpeg
Колонія у 2018 році. Фото: Харківська правозахисна група

Про це розповіли члени Громадської ради при Міністерстві юстиції України Анна Скрипка та Олег Цвілий виданню «Східний варіант».

Будівля Маріупольської колонії потрапила під обстріл. Одна з жінок, яку вдалось евакуювати з окупації розповіла, що 30 наляканих жінок вибігли назовні, але деяких з них зупинили росіяни, які вже контролювали заклад.

«Відрізали голови й привезли під колонію сім тіл без голів. Кинули під паркан і сказали “забрати назад своє сміття”. Дівчата під дулами автоматів заносили трупи в колонію. Вже потім приїхала якась російська прокуратура й забрала трупи в Ростов. А до того вони, безголові, лежали в колонії», – розповідає Олег Цвілий.

Окупанти катували ув'язнених жінок не надавали їм допомоги. Одній із засуджених внаслідок обстрілу ампутувало кінцівки, вона померла від кровотечі на підлозі.

Евакуйована жінка розповіла, що в колонії торгували людьми. До цього причетні працівники, що лишились працювати на росіян. За її словами, один з охоронців закладу організував надання секс-послуг ув’язненими в обмін на їжу. Співробітнику колонії оголосили про підозру.

Також у СІЗО були відсутні укриття та проблеми з водопостачанням, щоб працювала каналізація.

«В’язням не зачиняли двері камер, а лишали відчиненими навстіж, щоб ті не задихалися від смороду. Це СІЗО захоплювали чеченці у складі росармії. Поверхи, де були камери, вони закидали бойовими й світло-шумовими гранатами. Потім пустили кілька автоматних черг. Усі сиділи по камерах, тому багато хто це пережив. Один засуджений висунувся з камери сказати, що ніякого спротиву не буде, намагався пояснити, чому двері у всіх відчинені. Але поки він це казав, його застрелили в голову», – повідомив Олег Цвілий.

Нагадаємо, у Житомирі опікуни довели онуку до самогубства.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар