У Польщі затримали дев'ятьох російських шпигунів

У Польщі затримали дев'ятьох осіб, яких підозрюють у проведенні диверсій за вказівкою російських спецслужб. Серед затриманих є українці.

silmedia_zgcl/_vbAuTESR.webp
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск

Про це розповів прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск в одній із телепрограм, яку цитують RMF24 та TVN24.

За словами Туска, диверсії стосуються побиття, підпалів і спроб підпалу. Він розповів, що затримані були найманцями, а деякі з них належать до кримінального світу. Серед них є жителі України, Білорусі та Польщі.

Туск зазначив, що російські агенти спробували підпалити завод з виробництва фарби у Вроцлаві. Він розповів, що наразі триває розслідування про вплив російських агентів на території Польщі, у тому числі на різних рівнях влади та управління. За його оцінками, для цього буде потрібна комісія, про створення якої він уже оголосив.

Диверсії в Європі

За словами прем'єр-міністра Польщі, диверсії також відбуваються і на території інших держав, зокрема Литви та Латвії. Він зазначив, що «подібні сигнали надходять і зі Швеції». Туск вважає, що люди, причетні до підпалу складу Ikea в Литві, також можуть бути причетні до подібних спроб у Польщі.

The Wall Street Journal зазначає, що європейські слідчі вбачають російські сліди у нещодавніх актах саботажу на стратегічній інфраструктурі й намагаються реагувати на них. За даними видання, це складно, тому що докази ймовірних атак — включно з пошкодженим підводним газопроводом, обривом життєво важливого кабелю інтернет-зв'язку і порушенням роботи залізничної мережі — є не переконливими.

«Європейські уряди висунули звинувачення деяким росіянам і російським проксі в дрібніших інцидентах і дедалі голосніше звинувачують Москву в розв'язанні гібридної війни, але не поспішають звинувачувати Росію в конкретних атаках. У найзухваліших інцидентах відсутність чітких доказів змушує офіційних осіб залишати справи відкритими або оголошувати розслідування безрезультатними», — пише газета.
silmedia_zgcl/69L-uTEIg.jpeg
Зареєстроване в Китаї судно, яким керував російський екіпаж для перерізання газопроводу

Видання повідомляє, що деякі уряди не звинувачують москву, побоюючись ескалації напруженості. Чиновники вважають, що одна з цілей кремля — посіяти страх і недовіру за допомогою диверсій.

«Якщо поточна стратегія насправді полягає в тому, щоб уникати звинувачень у тих випадках, коли важливі докази вказують на росію, це тільки послабить стримування і призведе до нових атак на критично важливу інфраструктуру», — вважає старший науковий співробітник Пенсільванського університету Бенджамін Шмітт.

Нагадаємо, готували диверсії проти військових: в Україні ув'язнили двох ворожих агентів.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар