У Полтаві знову можна йти до театру — перелік всіх прем’єр сезону
Майже після двох місяців локдауну та перерви Полтавські театри повертаються до роботи. Колективи вже готують для своїх глядачів нові прем’єри.
Полтавський академічний музично-драматичний театр імені М. Гоголя
До першої вистави, яку зіграють після послаблення карантину, готуються у полтавському театрі імені Гоголя. Це генеральна репетиція перед допрем’єрним показом драми «Ромео і Джульєтта». На сцені 12 артистів балету. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив режисер театру Владислав Шевченко.
«Під час карантину артисту балету можна лише підтримувати свою фізичну форму. Щось поставити складно дистанційно, але я, як балетмейстер, працювала. Доводилося поєднувати сучасну хореографію і брати за основу хореографію середніх віків, епохи відродження», — говорить головна балетмейстерка театру імені Гоголя Світлана Мельник.
Коли Полтавщина увійшла до «червоної» карантинної зони, покази та репетиції у театрі припинили. Але виготовляли костюми та зробили металеву декорацію для прем’єри.
Добавить подпись
«Нам було легше в тому плані, що у нас не було вистав. Якби були вистави, тоді дуже багато часу займала ця декорація. Вона дуже об’ємна, має багато станків. Багато було перешкод пов’язаних із закупівлею матеріалів. Не працювали магазини, все ми замовляли через Інтернет», — розповідає Ірина Кліменченко, головна художниця театру імені Гоголя.
Готувати прем’єру «Ромео і Джульєтти» почали ще до посилення карантинних обмежень, говорить Богдан Чернявський.
«Ми мали відеозапис наш репетиційний. Тому ми його надсилали нашим акторам, вони передивлялися його і робили, так би мовити, роботу над помилками самостійно. Ну а потім, звичайно, зібралися тут і склали все до купи», — розповідає артист та режисер театру імені Гоголя Богдан Чернявський.
Паралельно у театрі готують для полтавського глядача ще одну прем’єру «Наполеон і Корсиканка», режисером якої став Богдан Чернявський.
Обласний театр ляльок
«У театрі працює дві зали: мала зала на 58 місць та велика на 300 місць. Якщо в середньому брати, що відвідуваність мала у зв’язку із захворюваністю, то хай це буде 30 відсотків. Якщо 80 вистав ми могли зіграти, в середньому 100 відвідувачів на вистави та по 40 гривень квиток, то десь втратили ми близько 400 тисяч гривень», — говорить директорка обласного театру ляльок Тетяна Вітряк.
За словами директорки, до кінця травня у театрі ляльок покажуть до двох десятків вистав. Під час посилених карантинних обмежень репетицій у закладі не влаштовували.
«Плідно ми приступили до роботи 5-го травня. Одночасно відбувається три репетиції в день. Різні групи акторів на різних майданчиках відновлюють вистави», — розповідає артистка обласного театру ляльок Юлія Шустова.
«Ми ролі повторюємо і вдома, і навіть на вулиці. У нас репетиції для того, щоб повторити текст, рухи, мізансцени з партнерами, де ми відчуваємо танці, куди ховаємося за ялиночки. Приходьте до нас в театр, ми дуже за вами засумували», —говорить артистка обласного театру ляльок Валентина Лисюк.
Нагадаю, полтавські театри через посилення карантинних обмежень призупинили покази вистав майже два місяці тому, наприкінці березня.
Народний театр «На Павленках»
Колектив міського будинку культури Народний театр «На Павленках» також готує для своїх фанів прем’єру. 26 травня презентують нову виставу «Як повернути чоловіка» за п’єсою М.Еннекен і М. Мейо «Брехуха».
Карантинні обмеження вплинули на роботу і цього колективу. Режисерка театру Галина Чернявська говорить, протягом чисельних локдаунів у театру скасували щонайменше 3 вистави. А 26 травня перед акторами стоїть подвійна відповідальність.
«По-перше, це новий матеріал. Прем’єра, а це означає, що підготовка має бути архіретельною. До того ж на цю виставу у нас запланований захист звання народного театру. Це звання театр отримав першим в Україні у 1959 році – тоді ми входили до десятки кращих колективів України і з того часу завжди підтверджували, що гідні цього звання. Плануємо підтвердити це звання і цього разу. Звісно, що всі хвилюються», — говорить Галина Миколаївна.
За час карантину народний театр «На Павленках» підготував 2 нових вистави, але зіграти поки у зв’язку з обмеженнями жовтої зони зможуть лише одну. Придбати квитки можна у касі міського будинку культури або за телефоном 0660671520.
Акторам постійно потрібна жива взаємодія. Звісно репетиції відбувалися по плану у ZOOM-режимі, розповідає Галина Чернявська, але цього замало. Адже це тільки читка. А театр, це насамперед дія. Тому доводилось іноді викручуватись у тих умовах, які перед нами створив карантин. Репетирували у парках та на площах міста, просто неба, щоб відточувати мізансцени, напрацьовувати сценографію.
Дивіться також: театр «На Павленках» записав привітання з Днем пам’яті та примирення і Днем Перемоги
Аматорський театр «Т.АКТ»
У червні ще одну прем’єру для полтавців готує аматорський театр «Т.АКТ».
«Т.АКТ» ― це команда із близько 20 чоловік. Переважна більшість ― це випускники філологічного факультету (ПНПУ. ― К.К.), хоча є у нас і студенти медичної академії (УМСА), і школярі ― і ті, що ще навчаються, і випускники. Це люди, які горять своєю справою. От я дивлюсь на них, і бачу яскравих індивідуальностей, ні внутрішньо, ні зовнішньо нема серед них дублікатів. Але попри це є якась спільна мета, і вона нас згуртовує», — говорить режисерка театру Олена Суптеля.
«Т.АКТ» постійно радує полтавців цікавими перфоменсами та виставами. У середині червня колектив презентує глядачам нову виставу — «Він, вона, воно, покійник». А от час і місце організатори поки тримають в таємниці. Кажуть, повідомлять ближче до події.
Тож, попри затяжний карантин, полтавські театрали до кінця сезону мають змогу досхочу насолодитись новими і старими, але вже улюбленими виставами театральних колективів Полтави.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.