У російських спецслужб є програми, які дозволяють відслідковувати дії користувачів WhatsApp, Signal і Telegram

У російських спецслужб є програмне забезпечення, яке дозволяє ідентифікувати, коли люди здійснюють голосові дзвінки або надсилають файли в зашифрованих чат-програмах на кшталт Telegram, Signal і WhatsApp.

Програмне забезпечення не може перехоплювати певні повідомлення, але може визначити, чи хтось використовує кілька телефонів, відобразити мережу їхніх зв’язків, відстежуючи спілкування з іншими, і показати, які телефони були в певних місцях у певний день. Інший продукт ПЗ може збирати паролі, введені на незашифрованих веб-сайтах, пише The New York Times.

silmedia_zgcl/VJCev0r4g.jpeg
Програмне забезпечення, яке підключається безпосередньо до телекомунікаційної інфраструктури, забезпечує купу можливостей

Ці технології надали поліції та Федеральній службі безпеки доступ до цілого ряду можливостей стеження, зосереджених на повсякденному використанні телефонів і веб-сайтів. Це, в тому числі, ідентифікація анонімних користувачів соціальних мереж і проникнення в облікові записи людей.

Як пише видання, багато з фірм-розробників такого ПЗ належать Citadel Group, компанії, яка колись частково контролювалася Алішером Усмановим. Останній - об’єкт санкцій Європейського Союзу як один із «улюблених олігархів» Путіна. Більше того, деякі з його компаній намагаються вийти за кордон, що підвищує ризик того, що ці технології не залишаться тільки в росії.

The New York Times зазначає, що компанії з такими назвами, як MFI Soft, Vas Experts і Protei, як правило, починали зі створення російської системи прослуховування телекомунікацій, перш ніж виробляти більш просунуті інструменти для розвідувальних служб країни.

Проте нині програмне забезпечення, яке підключається безпосередньо до телекомунікаційної інфраструктури, забезпечує купу можливостей.

«Влада по суті інкубує нову когорту російських компаній, які виникли в результаті репресивних інтересів держави», — сказав Адріан Шахбаз, віце-президент із досліджень і аналізу продемократичної адвокаційної групи Freedom House.

Наразі Citadel купила багатьох найбільших російських виробників цифрового обладнання для прослуховування телефонних розмов і контролює близько 60-80% ринку технологій моніторингу телекомунікацій. У лютому США оголосили про санкції проти «Цитаделі» та її нинішнього власника Антона Черепеннікова.

«Сектори, пов’язані з армією та зв’язком, зараз отримують багато фінансування, коли вони адаптуються до нових вимог», — сказала Ксенія Єрмошина з дослідницького інституту Університету Торонто Citizen Lab, яка вивчає російські компанії спостереження.
silmedia_zgcl/kr1gO0r4g.jpeg
Наразі Citadel купила багатьох найбільших російських виробників цифрового обладнання для прослуховування телефонних розмов і контролює близько 60-80% ринку технологій моніторингу телекомунікацій

Так інструмент MFI Soft під назвою NetBeholder може відображати місцезнаходження двох телефонів протягом дня, щоб визначити потенційну зустріч між людьми. Інша функція визначає, чи може хтось використовувати два або більше телефонів.

Protei, у свою чергу, пропонує продукти, які забезпечують транскрипцію голосу в текст для перехоплених телефонних дзвінків і інструменти для ідентифікації «підозрілої поведінки».

Одна з функцій NetBeholder використовує техніку, відому як глибока перевірка пакетів. Це використовується провайдерами телекомунікаційних послуг для аналізу того, куди спрямовується їхній трафік. Подібно до картографування потоків води в потоці, програмне забезпечення не може перехоплювати вміст повідомлень, але може визначити, які дані куди надходять.

Це означає, що можна точно визначити, коли хтось надсилає файл або підключається до голосового виклику в зашифрованих програмах, таких як WhatsApp, Signal або Telegram. Це дає ФСБ доступ до важливих метаданих, які є загальною інформацією про спілкування, наприклад, хто з ким розмовляє, коли і де, а також про те, чи вкладено файл до повідомлення.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар