У Швейцарії завершився Саміт миру: результати

Перший Глобальний саміт миру у Швейцарії завершився підписанням спільного комюніке. 78 країн підтримали три пункти української формули миру.

silmedia_zgcl/X9RR4L8IR.jpeg
Фото: Офіс Президента

Текст документа опублікований на сайті офісу президента України.

У спільній заяві після закінчення Саміту йдеться про те, що цей захід відбувся для того, щоб «посилити діалог на високому рівні щодо шляхів до всеосяжного, справедливого та стійкого миру для України».

Учасники погодились, що мають спільне бачення в трьох аспектах. Зокрема, у документі йдеться, що українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька атомна електростанція, повинні працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України й відповідно до принципів МАГАТЕ та під її наглядом.

Також учасники Саміту наголосили, що будь-яка загроза або використання ядерної зброї в контексті війни в Україні є недопустимими.

По-друге, країни наголосили, що в Чорному й Азовському морях є «надзвичайно важливим» забезпечити вільне, повне та безпечне торговельне судноплавство, а також доступ до морських портів.

По-третє, усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти та всі інші українські незаконно утримувані цивільні особи мають бути повернуті в Україну.

Країни й організації, які підтримали комюніке, наголошують, що досягнення миру потребує залучення та діалогу між усіма сторонами. Для цього в майбутньому будуть вживати конкретні заходи із подальшим залученням «представників усіх сторін».

Нагадаємо, Саміт миру-2024: чому країни відмовляються від участі.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар