У Судані виявили масові поховання людей після нещодавніх етнічних чисток

Щонайменше 87 людей, у тому числі етнічні масаліти, були знайдені похованими у братській могилі в Західному Дарфурі, Судан.

Про це повідомили в офісі ООН з прав людини, додавши, що вони мають достовірну інформацію про те, що відповідальність за це несуть бойовики воєнізованого угруповання RSF.

silmedia_zgcl/Eha6vOCVg.png
Етнічно вмотивоване кровопролиття загострилося останніми тижнями разом із бойовими діями між ворогуючими військовими угрупованнями
«Я рішуче засуджую вбивства цивільних осіб, і я ще більше приголомшений безсердечним способом поводження з загиблими, а також з їхніми сім’ями», – заявив Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк.

Місцеві жителі були змушені позбутися тіл, у тому числі жінок і дітей, у неглибокій могилі на відкритій території поблизу міста між 20 і 21 червня, йдеться в заяві ООН. Зазначається, що деякі з людей точно померли від травм.

Фолькер Тюрк закликав до швидкого та ретельного розслідування цієї ситуації, передає The Guardian.

Представники RSF заперечували будь-яку причетність до цього, заявляючи, що воєнізоване угруповання не було стороною конфлікту в Західному Дарфурі.

Етнічно вмотивоване кровопролиття загострилося останніми тижнями разом із бойовими діями між ворогуючими військовими угрупованнями, які спалахнули в квітні. В Ель-Генейні свідки подій та правозахисні групи повідомили про хвилі нападів RSF та арабських ополченців на неарабських масалітів.

Нагадаємо, що 15 квітня спалахнули бої між регулярною армією Судану, очолюваною Абделем Фаттахом аль-Бурханом, і RSF, якими командував його колишній заступник Мохамед Хамдан Дагало.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар