У восьми областях України розпочали будівництво житла для прийомних родин
В Україні почали будувати перші 14 будинків для великих прийомних родин із прифронтових регіонів.
Про це повідомляють у Міністерстві соціальної політики.
Їх будують за ініціативи Фундації Олени Зеленської «Адреса дитинства» у восьми областях: Харківській, Київській, Черкаській, Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Житомирській та Закарпатській.
Проєкт реалізують виключно коштом міжнародних донорів.
Сьогодні в Україні налічують 1310 великих прийомних родин. У них виховують від п’яти до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За час повномасштабної війни без дому залишилися щонайменше 80 таких родин. Вони виїхали у більш безпечні регіони України, але так і не мають постійного місця проживання.
«Для того, щоби кожна дитина виховувалась в родині, важливо, аби спільнота прийомних батьків збільшувалася. Будинки для прийомних сімей — це вагома підтримка для тих, хто бере на себе відповідальність і приймає у сім’ю дітей. Ми хочемо, аби допомога таким сім’ям не була формальною. І саме будівництво будинків є одним із ключових напрямків роботи для нашої команди також» —зазначила Оксана Жолнович.
Однією із перших новий дім матиме родина Алли та Олександра Ярославцевих із Запорізької області. Їхня домівка в рідній Михайлівці вщент зруйнована. Батьки з одинадцятьма дітьми наразі орендують житло в Борисполі.
«Коли рік тому з’явилася моя фундація, щоби допомагати українцям долати гуманітарні, освітні, медичні виклики, які виникли через війну, одні із перших, кому ми стали допомагати — великі прийомні родини. Кожній четвертій ми надали необхідні речі – від меблів та одягу до ноутбуків. Але ви здогадуєтеся, який їх запит був основний: дім. Ми не можемо на разі повернути їм їхній дім. Але ми можемо дати дитинству, яке опинилося у вигнанні, нову адресу, яка стане улюбленим домом», – сказала перша леді.
Нові будинки для великих прийомних родин будуть інклюзивними, енергоефективними та матимуть облаштовані укриття.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.