Угорському міністру погрожують смертельною розправою перед візитом в Україну

Угорські медіа пишуть, що Міністр закордонних справ країни Петер Сіярто перед зустріччю в Ужгороді з Дмитром Кулебою отримав україномовного листа з погрозами його вбити.

silmedia_zgcl/g_8kZRpIR.jpeg

Про це повідомляє Index.

29 січня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто зустрінеться з українським колегою Дмитром Кулебою та главою Офісу президента Андрієм Єрмаком в Ужгороді.

Петер Сіярто зазначив, що сподівається на зустрічі «вдасться успішно обговорити найважливіші двосторонні питання, насамперед — права угорської національної громади на Закарпатті», а також довгострокове майбутнє відносин між Україною та Угорщиною.

Погрози Петеру Сіярто

Угорське видання Index зазначає, що Міністр закордонних справ Петер Сіярто отримав електронного листа з погрозами українською мовою.

У ньому міністру обіцяють «вибуховий прийом» в Ужгороді 29 січня і рекомендують починати готуватися до «похорону». Лист завершується словами, що «Бог пробачає, але українці — ні».

«Угорці, ми ненавидимо ваш уряд, який продовжує робити все, щоб ми програли війну. Ви думаєте, після нападів на Україну ваш міністр так просто приїде до нас? Ми так не думаємо», — йдеться у листі.

Реакція Державного секретаря МЗС Угорщини

Томаш Менцер заявив, що погроза не заважає Петеру Сіярто представляти інтереси Угорщини, проте вони відчувають зростання тиску.

«Навіть смертельна загроза не перешкоджає Петеру Сіярто представляти угорські інтереси. Ми бачимо і відчуваємо, як тиск зростає. Польський прем'єр-міністр атакує позицію угорської мирної партії неприйнятними заявами, а міністр закордонних справ Петер Сіярто отримує погрози», — написав Державний секретар МЗС Угорщини.
silmedia_zgcl/cEBXZgpSg.png
Томаш Менцер

Реакція Міністерства закордонних справ Угорщини

Речник Міністерства закордонних справ Мате Пацолай розповів, що українська влада готується до зустрічі та вживає заходи безпеки.

«Ми зацікавлені в тісній співпраці з Україною, і зустріч у понеділок також служить цьому. Українська влада запевнила нас, що під час візиту будуть вжиті найретельніші заходи безпеки, щоб забезпечити безпечне проведення зустрічі в Ужгороді», — сказав речник МЗС.

Мате Пацолай зазначив, що угорські служби також перебувають у постійному контакті з українською владою і вживають необхідних заходів захисту, щоб «українсько-угорська зустріч глав МЗС була пов’язана з реальним змістом і не інакше».

Країни ЄС готові схвалити пакет допомоги Україні, незалежно від підтримки Угорщини

Видання Bloomberg зазначає, що лідери ЄС готові до застосування більш рішучих заходів проти Угорщини, якщо прем’єр-міністр країни Віктор Орбан далі блокуватиме пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро на позачерговому засіданні Європейського Союзу.

silmedia_zgcl/PfN2ngpSg.jpeg
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан

Bloomberg пише, що лідери держав-членів ЄС готові схвалити пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро на саміті в Брюсселі 1 лютого, незалежно від підтримки Угорщини.

За інформацією видання, якщо прем'єр-міністр Угорщини продовжить блокувати підтримку, ЄС може розпочне наступний етап штрафних заходів проти Будапешта, що може призвести до позбавлення його права голосу як країни-члена.

Словаччина підтримує політику Угорщини

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо попередив інших лідерів країн ЄС, що він захищатиме Угорщину від будь-яких потенційних кроків, спрямованих на те, щоб позбавити уряд Орбана можливості здійснювати свої права в блоці.

silmedia_zgcl/eoTUngtIg.png
Роберт Фіцо

Напередодні Роберт Фіцо заявив, що Україна має піти на «компроміс» у питанні своєї територіальної цілісності.

«Чого українці чекають, що росіяни підуть з Криму, Донбасу і Луганська? Це нереалістично», – заявив він.

Також словацький лідер висловив намір сказати українському прем’єру, що Словаччина блокуватиме вступ України до НАТО, оскільки, за його словами, це «загрожує Третьою світовою війною».

24 січня 2024 року прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо приїхав в Ужгород та зустрівся з Денисом Шмигалем.

Зазначається, що на порядку денному прем'єрів обговорення двосторонніх відносин України й Словаччини та підтримка європейських ініціатив.

Нагадаємо, уперше прем'єр-міністром Франції став гей.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар