Украдений мільярд, золотий вагон та «Мазня»: історія родини Гринкевича

Правоохоронці затримали львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича за розкрадання бюджетних коштів та пропонування хабара. Відомо, що його компанії купували одяг для військових за завищеною ціною, що завдало державі мільярдних збитків.

Ми зібрали інформацію про порушену справу, причетність родини, благодійний фонд Романа Гринкевича та коментарі очільника Львівської ОВА про співпрацю з бізнесменом.

Голова Львівської ОВА про скандал

Максим Козицький, який підписував меморандум і фотографувався з львівським бізнесменом Ігорем Гринкевичем, підозрюваним у корупції, заявив про непричетність до можливої протиправної діяльності Гринкевича у Міноборони. Голова Львівської ОВА визнав, що підписував договори з компаніями підприємця, хоч проти них були відкриті кримінальні провадження.

silmedia_zgcl/oFWPOwFSR.jpeg
Голова Львівської облради Юрій Холод, бізнесмен Ігор Гринкевич та голова ОВА Максим Козицький
«Співпрацю з компаніями Гринкевича розпочали ще у 2012 році. До цього часу щодо двох компаній Ігоря Гринкевича порушили два кримінальних провадження. В одному випадку були заактовані роботи, яких не зробили, в іншому – не в повному обсязі поставлене обладнання. За позовом Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА) влітку минулого року Касаційний кримінальний суд постановив стягнути з відповідача на користь ЛОДА матеріальну шкоду у сумі понад 118 тисяч гривень. Щодо іншого кримінального провадження – суд першої інстанції за позовом ЛОДА вирішив відшкодувати понад 721 тисячу гривень на користь тієї ж ЛОДА», –заявив очільник ОВА.

Максим Козацький заявив, що якщо Гринкевич займався незаконною діяльністю, то повинен «понести максимально суворе покарання».

Передісторія

29 грудня 2023 року працівники ДБР затримали одного з найбільших постачальників Міноборони Ігоря Гринкевича. Правоохоронці розповіли, що чоловік пропонував співробітнику Бюро хабар у розмірі пів мільйона доларів.

ДБР порушило кілька місяців тому кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд грн. Слідство з'ясувало, що до замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міноборони.

«Це призвело до збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 мільярда гривень та, відповідно, зриву постачання», — зазначили в ДБР.

Шість контрактів не виконали повністю. Щонайменше за сімома договорами підприємства поставили товар на склади військових частин у невеликій кількості, але отримали державні гроші за повне виконання зобов'язань.

silmedia_zgcl/HedtTwKIg.jpeg

Також слідчі з'ясували, що вісім договорів були виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

Правоохоронці з'ясували, що вартість товарів поставлених для Міноборони була завищена. Сума збитків може сягати понад мільярд гривень.

30 грудня Ігорю Гринкевичу повідомили про підозру у спробі надання хабарю службовцю. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внести заставу в розмірі 429 мільйонів 440 тисяч гривень.

Родина Ігоря Гринкевича

У 2023 році журналісти-розслідувачі з'ясували, що на Львівщині у селі Новий Кропивник планують побудувати Центр безпеки громадян. За інформацією з тендеру, вартість низки будівельних матеріалів у півтора раза перевищує ринкові, а директором і засновником компанії, яка замовила будівництво, є Роман Гринкевич — син затриманого підприємця.

Також компанія Романа виконувала роботи на замовлення Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА і виграла тендер на майже 115 мільйонів гривень щодо реконструкції блоку школи на Львівщині.

silmedia_zgcl/w0W4FQFIg.jpeg
Родина Гринкевичів

Син бізнесмена Роман Гринкевич заручений із художницею Софією Морозюк.

Наречена сина львівського бізнесмена заявила: в разі, якщо звинувачення на адресу Романа щодо викрадених коштів для ЗСУ виявляться правдою, то весілля не буде.

Також вона заперечила інформацію про отримані коштовні подарунки від нареченого та наголосила, що отримала від Романа лише каблучку та кольє.

silmedia_zgcl/HnHAowFIR.png
«Це дорогі подарунки, але вони єдині. Більше нічого не було. Я обережно ставлюся до таких речей, і мені не хотілося виглядати меркантильною в очах Романа. Мої придбання за 2023 рік, про які багато пишуть, це все за власні кошти. Не скажу, що великі придбання. Це, наприклад, машина 2015 року, з Америки, і вона називається Порш Каєн. Після цих слів деякі люди починають битися в екстазі і малювати в голові, що машина коштує трильйон. Але направду вона коштує 33 тисячі доларів. Відкрийте сайт і подивіться. Все, що я купила, я купила за свої, причому плачу податки», — розповіла художниця.

Софія Морозюк повідомила, що на тлі скандалу готується добровільно подати декларацію.

Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України зачинив виставку художниці під назвою «Мазня» через корупційний скандал з її тестем.

silmedia_zgcl/eWZsKQFSg.jpeg

У Ігоря Гринкевича є дочка Ольга Швед, яка також втрапила в скандал. Вона опублікувала фото у золотому VIP-вагоні одного з потягів Укрзалізниці. 7 січня 2024-го журналістка Севгіль Мусаєва повідомила у Facebook, що їй пропонували гроші за видалення цієї новини.

silmedia_zgcl/PVBqFQFIg.jpeg

Дружина Львівського бізнесмена Світлана Гринкевич є засновницею п’яти компаній: «Львівський завод збірних конструкцій-1», «Рент Естейт», «Вернісаж - 2000», «Юафорлайф», «Ренесанс-стиль».

«Благодійний Фонд» Романа Гринкевича

Син львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича Роман отримав міжнародну допомогу на сотні мільйонів у свій благодійний фонд. Цю допомогу перенаправили у пов’язану фірму та продали міністерству оборони за завищеними цінами.

«У кримінальному провадженні про закупівлі для військових проходить благодійний фонд Hope.ua. Понад 277 млн грн пройшло через фонд завдяки міжнародним благодійникам. Однак фінансовий звіт фонду показав всього понад 4 млн витрат за минулий рік. Майже 270 млн грн просто «зникли», а разом з ними і 3315 бронежилетів і 3600 шоломів», — написав Ігор Лаченков.

Волонтер зазначає, що пов'язана з Гринкевичем компанія ТОВ «Перспектива «Місто Буд» уклала угоду з Міноборони на постачання бронежилетів та шоломів. Директором компанії є Петро Кручінін, який є одним із засновників фонду Hope.ua, а його дружина там працює операційним директором. Також Департамент військової контррозвідки СБУ встановив, що Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ за попередньою змовою уклав контракти на постачання цих засобів захисту за завищеними цінами.

У 2022 році Роман Гринкевич отримав відзнаку президента «Золоте серце» як волонтер.

silmedia_zgcl/HrFacwFSg.jpeg
Благодійний фонд Hope.ua

Ігор Лаченков розповів, що анонімні канали розпочали компанію з підтримки родини бізнесмена. Волонтер зазначає, що проти нього готують дезінформаційну атаку.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар