Україна розпочала використання касетних боєприпасів — ЗМІ

За словами українських чиновників, обізнаних із ситуацією, Україна почала використання наданих США касетних боєприпасів проти російських військ на південному сході країни.

The Washington Post пише, що ці озброєння використовуються в намаганні зламати добре укріплені російські позиції, які сповільнили літній контрнаступ України.

silmedia_zgcl/OLuwK9jVR.png
Рішення президента США Джо Байдена відправити боєприпаси в Україну відбулося після місяців дебатів в адміністрації

Український чиновник сказав The Washington Post, що боєприпаси були випущені по російських позиціях, щоб розбити траншеї, які уповільнюють українські сили. Чиновник, як і інші співрозмовники, говорив на умовах анонімності.

За даними ООН, росія вже застосовувала касетні боєприпаси в населених пунктах України щонайменше 24 рази з початку повномасштабного вторгнення. Оскільки дані ООН зазвичай дуже відстають від реальності, російські касетні боєприпаси потенційно використовувалися значно частіше.

Раніше цього тижня командир 57-ї бригади, полковник Олександр Бакулін, сказав BBC News, що касетні боєприпаси потрібні для «завдання максимальної шкоди ворожій піхоті», хоча він визнав, що вони «не вирішать усіх проблем на полі бою».

Крім позицій на лінії фронту на південному сході України, касетні боєприпаси, за інформацією ЗМІ, також планується використовувати поблизу Бахмута.

Нагадаємо, що рішення президента США Джо Байдена відправити боєприпаси в Україну відбулося після місяців дебатів в адміністрації. Міністр оборони Ллойд Остін додав, що Україна взяла «письмове зобов’язання» не використовувати боєприпаси в районах густозаселених населених пунктів.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар