Українська армія зруйнувала третину кораблів чорноморського флоту рф

З початку повномасштабної війни українські війська вивели з ладу 28 кораблів і катерів та один підводний човен Чорноморського флоту росії, що складає близько третини його чисельності.

silmedia_zgcl/kSEfvLUIg.jpeg
Палаючий крейсер «москва». Квітень 2022. Фото: oryxspioenkop.com

Про це зазначив в інтерв'ю «РБК-Україна» речник Військово-Морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

Плетенчук розповів, що на рахунку українських сил півтора десятка знищених великих суден ворога.

«Починаючи з флагмана і закінчуючи чотирма великими десантними кораблями другого рангу. Першого рангу був лише крейсер "москва". Це також підводний човен "Ростов-на-Дону", "Котов", "Івановець", "Василь Бех" та інші», — розповів речник.

Ще понад десять суден росіян були в ремонті внаслідок значних пошкоджень.

«Але багато з тих кораблів, які зараз у них у строю, теж отримували пошкодження. Наприклад, обидва фрегати "Адмірал Ессен", і "Адмірал Макаров". Значна частина кораблів противника вже познайомилася і з дронами, і з ракетами. І деякі з них уже були відновлені. Деякі стоять на ремонтах досі, деякі ще довго стоятимуть через серйозні пошкодження», – пояснив Дмитро Плетенчук.

За його словами, окупанти не можуть відремонтувати великі десантні кораблі через брак деталей.

«Знаєте, як цікаво сталось з великими десантними кораблями? Ми дочекались, поки вони їх привели до ладу, і після цього ударили. А ремонтувати їх було надскладно, тому що це 775 проєкт, вони польського виробництва. А поляки, зрозуміло, відмовляються їх обслуговувати. І вони в обхід санкцій намагались купляти якісь деталі, замінники. Тому я не думаю, що вони зараз будуть поспішати з ремонтом цих ВДК», – сказав Плетенчук.

Речник розповів, що пріоритетною ціллю для Сил оборони в морі є ворожі ракетоносії. Українці вже знищили два малих ракетних кораблі (МРК) і підводний човен – «Аскольд», «Циклон» і «Ростов-на-Дону».

«Залишається вісім, серед них три підводні човни, три МРК “Буян-М” і два фрегати “Ессен” і “Макаров”», – повідомив Плетенчук.

Нагадаємо, українські розвідники потопили російський корабель «Сєргєй Котов».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар