Українські фільми, які покажуть влітку та восени на великих екранах

Попри війну у кінотеатрах продовжують показувати українські фільми. Ми зібрали для вас перелік тих, на які варто сходити влітку та восени.

silmedia_zgcl/PYprTJySg.jpeg
Кадр із фільму «Назавжди-назавжди»

«Кріпачка». Прем’єра 20 червня

Це історія про молоду дівчину Ягну в польському селі наприкінці 19-го століття. Вона вирішила обрати власний життєвий шлях, але опиняється між бажаннями найбагатшого фермера села, його старшого сина та можновладних чоловіків. Через свій спротив Ягна зазнає обурення громади.

«Кріпачка» — екранізація польського письменника Владислава Реймонта. Фільм створили у форматі мальованої анімації, над картиною працювали сотні художників. Вони наносили малюнки на екшн-зйомку.

Трейлер фільму «Кріпачка»

«Яремчук». Прем’єра 8 серпня

Це документальна біографічна драма Артема Григоряна про шлях першої української музичної зірки. Мрія Назарія Яремчука — виступати для людей попри перешкоди радянської тоталітарної системи. У фільмі є інтерв’ю з близькими Назарія, ексклюзивні хроніки та його особисті щоденники.

Яремчук — народний артист УРСР і Герой України. Найвідоміші пісні: «Червона рута», «Стожари», «Водограй», «Родина», «Гай, зелений гай», та інші.

Тизер фільму «Яремчук»

«Конотопська відьма». Прем’єра 22 серпня

Стрічка жахів про відьму з Конотопу, що вбиває загон рашистських окупантів, які вбили її коханого. Через жагу до помсти вона розпочинає свій кривавий шлях розплати.

За словами Ірини Костюк, генеральної продюсерки фільму.

«Конотопська відьма» фільм-терапія наших травм війни, що дає змогу прожити відчуття такої бажаної помсти, втілюючи біль у лють, проте залишає надію на світле майбутнє.

Фільм — рефлексія, що візуалізує бажання помсти українців за відібране, щасливе життя на своїй землі.

Трейлер фільму «Конотопська відьма»

«Назавжди-назавжди». Прем’єра 19 вересня

«Назавжди-назавжди» — дебютна драма Анни Бурячкової. За сюжетом Тоня переходить до нової школи, закохується та опиняється у центрі пристрасного любовного трикутника.

Це фільм про палке кохання, непохитну дружбу, життєву драму.

Тизер фільму «Назавжди-назавжди»

«БожеВільні». Прем’єра 17 жовтня

Андрій Довженко через любов до забороненої в СРСР західної рок-музики потрапляє у справжнє пекло каральної психіатрії. Перед ним постає вибір – співпрацювати з КДБ і повернутися до сім’ї чи стати на шлях боротьби із системою.

Загалом це трилер про радянське придушення свободи та демократії через придуманий діагноз "млявоплинна шизофренія". Людей засуджували до перебування у психіатричних лікарнях спеціального типу. Волю до опору знищували за допомогою великих доз психотропних препаратів, тортур та принижень.

Трейлер фільму «БожеВільні»

«Редакція». Прем’єра 7 листопада

Прагнення до справедливості приводить Юру до роботи в місцевій газеті на Херсонщині. Якщо ти працюєш регіональним журналістом, то тебе чекають фейкові новини і корупційні схеми. Особливо, якщо на носі вибори мера, а головний кандидат роздає передвиборчі обіцянки попри те, що перебуває в комі.

Головну роль у комедії зіграв херсонський журналіст Дмитро Багненко, режисер Роман Бондарчук.

Трейлер фільму «Редакція»

Текст Катерини Главатських

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Сіль Медіа

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар