Українські фільми, які покажуть влітку та восени на великих екранах
Попри війну у кінотеатрах продовжують показувати українські фільми. Ми зібрали для вас перелік тих, на які варто сходити влітку та восени.
«Кріпачка». Прем’єра 20 червня
Це історія про молоду дівчину Ягну в польському селі наприкінці 19-го століття. Вона вирішила обрати власний життєвий шлях, але опиняється між бажаннями найбагатшого фермера села, його старшого сина та можновладних чоловіків. Через свій спротив Ягна зазнає обурення громади.
«Кріпачка» — екранізація польського письменника Владислава Реймонта. Фільм створили у форматі мальованої анімації, над картиною працювали сотні художників. Вони наносили малюнки на екшн-зйомку.
«Яремчук». Прем’єра 8 серпня
Це документальна біографічна драма Артема Григоряна про шлях першої української музичної зірки. Мрія Назарія Яремчука — виступати для людей попри перешкоди радянської тоталітарної системи. У фільмі є інтерв’ю з близькими Назарія, ексклюзивні хроніки та його особисті щоденники.
Яремчук — народний артист УРСР і Герой України. Найвідоміші пісні: «Червона рута», «Стожари», «Водограй», «Родина», «Гай, зелений гай», та інші.
«Конотопська відьма». Прем’єра 22 серпня
Стрічка жахів про відьму з Конотопу, що вбиває загон рашистських окупантів, які вбили її коханого. Через жагу до помсти вона розпочинає свій кривавий шлях розплати.
За словами Ірини Костюк, генеральної продюсерки фільму.
«Конотопська відьма» — фільм-терапія наших травм війни, що дає змогу прожити відчуття такої бажаної помсти, втілюючи біль у лють, проте залишає надію на світле майбутнє.
Фільм — рефлексія, що візуалізує бажання помсти українців за відібране, щасливе життя на своїй землі.
«Назавжди-назавжди». Прем’єра 19 вересня
«Назавжди-назавжди» — дебютна драма Анни Бурячкової. За сюжетом Тоня переходить до нової школи, закохується та опиняється у центрі пристрасного любовного трикутника.
Це фільм про палке кохання, непохитну дружбу, життєву драму.
«БожеВільні». Прем’єра 17 жовтня
Андрій Довженко через любов до забороненої в СРСР західної рок-музики потрапляє у справжнє пекло каральної психіатрії. Перед ним постає вибір – співпрацювати з КДБ і повернутися до сім’ї чи стати на шлях боротьби із системою.
Загалом це трилер про радянське придушення свободи та демократії через придуманий діагноз “млявоплинна шизофренія”. Людей засуджували до перебування у психіатричних лікарнях спеціального типу. Волю до опору знищували за допомогою великих доз психотропних препаратів, тортур та принижень.
«Редакція». Прем’єра 7 листопада
Прагнення до справедливості приводить Юру до роботи в місцевій газеті на Херсонщині. Якщо ти працюєш регіональним журналістом, то тебе чекають фейкові новини і корупційні схеми. Особливо, якщо на носі вибори мера, а головний кандидат роздає передвиборчі обіцянки попри те, що перебуває в комі.
Головну роль у комедії зіграв херсонський журналіст Дмитро Багненко, режисер Роман Бондарчук.
Текст Катерини Главатських
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.