«Українські націоналісти завжди захищають своє»: останнє інтерв’ю Ірини Фаріон для Сіль.Медіа
До рук журналістів Сіль.Медіа ще потрапив підручник з історії для ТОТ. Тоді серед інших експертів ми попросили й пані Ірину Фаріон прокоментувати нам окремі його постулати та наративи. Цей матеріал ми так і не завершили. Але сьогодні ми все ж публікуємо думки, якими з нами поділилась десь контроверсійна, десь принципова, десь радикальна професорка-філологиня Ірина Фаріон.
Ірина Фаріон про феномен українського націоналізму:
Феноменальність політичної думки українців полягає в тому, що у міжвоєнний період вони скристалізували свою неповторну ідеологію, яка називається націоналізм. Це тоді, коли в інших країнах існували диктаторські ідеології. Я маю на увазі ідеологію фашизму, яка існувала в Італії, ідеологію нацизму, суть якої полягала у біологічному вивищенні однієї нації над іншою, вічну ідеологію імперіалізму, яка була характерна для московитів, а також ідеологію шовінізму, яка характерна для багатьох націй світу.
Натомість українці на противагу до імперіалізму, шовінізму, соціал-націоналізму, нацизму та фашизму витворили ідеологію націоналізму. Суть цієї ідеології полягає в народоправстві титульної нації. І це абсолютно природно для кожної держави. Титульною нацією Франції є французи, титульною нацією Польщі є поляки. Титульною нацією в Німеччині є, звичайно, німці.
Ідеологія українського націоналізму базується на народовладді. Якщо перекладати слово народовладдя грецькою мовою, то ми отримаємо термін демократія. Суть українського націоналізму полягає в утвердженні права корінної титульної нації панувати на своїх етнічних землях.
Українські націоналісти ніколи не посягають на чуже. Українські націоналісти завжди захищають своє. У цьому полягає суть українського націоналізму. На українських теренах ніколи не було ні нацизму, ні фашизму, ні імперіалізму, ні інших ізмів.
Микола Міхновський казав, що український націоналізм — це ангел помсти поміж поневолених за те, що їх поневолили. Й українці ніколи не перестануть змагатися за самостійність і за свою свободу. Звідси та істерика в москалів.
Тому що москалям вдалося поневолити величезну кількість народів, які входять зараз до складу цієї імперії зла. Натомість українців поневолити їм не вдалося. Незважаючи ні на терор, ні на репресії, ні на Голодомор. Звідси така ірраціональна ненависть до нас і безпрецедентні вигадки про те, що відбувається в Україні. Це від страху перед нашою силою, перед нашою поставою, перед тим, що кожне наступне покоління бере до рук прапор боротьби попереднього покоління.
Ірина Фаріон: «Є або українець, або московит, або перевертень»
Нема поняття російськомовності. Є або українець, або московит, або перевертень. От ті, які говорили російською мовою — це перевертні, або кацапи. У нас вони з’явилися після того, коли дика орда замордувала українців голодом. Голодом українців мордували в основному на Великій Україні, тому що на Західній була УПА на чолі з Шухевичем.
Отже, саме там, де націоналізму не було, був Голодомор. Замість винищених українців на наші землі було завезено кацапів. Ті кацапи народили тих, хто говорив московською. Тобто українці до московського язика не мають жодного стосунку.
До того ж була певна категорія, перевертнів, які під тиском певних суспільних обставин, під тиском москальського терору — переходили на московський язик. Таких у нас було п’ять мільйонів. Вісім мільйонів у нас було етнічних московитів.
Запитання, звідки в Україні взялося вісім мільйонів кацапів? Вони тут народилися? Ні, вони не народилися, вони зайшли на нашу з вами святу землю за допомогою багнетів. Ще раз повторюю, вісім мільйонів московитів в Україні — це орда окупантів, яка засіла на нашій з вами землі після того, коли ми програли національно-визвольні змагання в 1921 році. П’ять мільйонів — це перевертні.
Я сподіваюся, що ракети декого з них пробудили. А якщо ракети їх не пробудили, то який вони стосунок мають до української землі?
Забудьте термін рускоязичноє насєлєніє.
Забудьте термін рускоязичноє насєлєніє. Цей термін створив кагебіст, комуніст, на прізвище Козирів у кремлівських кабінетах для того, щоб тримати Україну в залежності від Московії саме за допомогою так званого рускоязичного населення.
Немає такого населення, тому що немає такої юридичної категорії. Це або окупант, або перевертень. Тому від цих людей ніколи для України користі не буде. Вони приносять користь тільки путіну, тільки окупанту і служать тільки ворогові. Тому підґрунтям теперішньої війни було мовне питання так, як підґрунтям Другої світової війни для Гітлера також було мовне питання. Нині кожен рускоязичний в Україні — це найкращий трофей путіна і найкраща пропаганда того, що війну з Україною треба продовжувати.
Ірина Фаріон про виникнення говіркових масивів
Сучасна українська літературна мова в своїй основі має південно-східні говори. Південно-східні говори виникли як наслідок понад 300-літньої козацької національно-визвольної війни у результаті синтезу двох говіркових масивів.
Перший масив — південно-західний і північний. Синтез південно-західного говору, який асоціюється абсолютно логічно із західною Україною і синтез північного говору дали народження в другій половині 17 століття нового говіркового масиву південно-східного.
Тому в основі сучасної української літературної мови лежить мова Тараса Шевченка, а не мова Маркіяна Шашкевича. Але звісно, що в основі сучасної літературної мови лежить синтез оцих говорів, тому звинувачувати в тому, що західні українці накидували східним українцям якусь свою мову — це заперечувати здатність кожної мовної системи функціонувати в першу чергу за територіальним принципом. А територіальний принцип — це діалектний принцип. Тобто, якщо на Гуцульщині одна діалектна смуга, то на Харківщині — інша. Але в основі сучасної української мови лежить синтез південно-західного говору і північного як новонароджений південно-східний.
Нагадаємо, що напад на Ірину Фаріон кваліфікують як умисне вбивство.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.