Українські науковці відкрили новий вид п'явок з Антарктики

Українські зоологи Андрій та Сергій Утєвські відкрили новий вид антарктичних п'явок, предки яких мігрували з Антарктики в Арктику, а потім знову повернулися в Антарктику.

silmedia_zgcl/BW9uUtHSg.jpeg

Про це повідомляє Національний науковий антарктичний центр.

Зоологи Андрій та Сергій Утєвські зробили відкриття у співпраці з іноземними колегами Александром Бєлецьким та Йоанною Ціхоцькою з Польщі, Маріо Санторо з Італії та Петером Тронтелем зі Словенії. Вчені досліджували поширення паразитів риб – п’явок-пісциколід.

«З'ясувалося, що нова п’явка належить до групи, яку називають «платибделіни». Вони поширені в Арктиці й суміжних водах Атлантики та Тихого океан. Це те саме, як знайти білого ведмедя в Антарктиці!», – зазначив Сергій Утєвський.

Науковці почали вивчати, як могло виникнути таке географічне поширення, адже більшість тварин мешкають виключно або в Північній, або в Південній півкулі.

Вчені з'ясували, що новий вид відділився від своїх північних родичів приблизно 1,76 мільйона років тому під час плейстоцену, коли поверхня Землі зазнала значного охолодження. Саме в цю епоху він зміг перетнути тропіки.

Науковці віднесли новий вид до нового роду, який назвали Austroplatybdellina, що перекладається з латини як «південна платибделіна», тому що ця антарктична п’явка належить до переважно північної групи платибделін.

Нагадаємо, у Тихому океані знайшли 5000 раніше невідомих видів тварин.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар