Українським біженцям надаватимуть допомогу після повернення з-за кордону

Уряд розширив перелік категорій людей, які зможуть отримати грошову допомогу від держави.

silmedia_zgcl/QVJpcttSR.webp
Фото ілюстративне

Про це повідомили на сайті Урядового порталу.

Раніше допомогу малозабезпеченим родинам не призначали, якщо в сім'ї є працездатні люди, які не працюють. Таке рішення не дозволяло отримати допомогу родинам ВПО, які перемістились і втратили роботу, а також вимушеним українським мігрантам, які повертаються з-за кордону.

Тепер українці, які повертатимуться з-за кордону, зможуть протягом шести місяців отримувати грошову допомогу. Навіть якщо в таких родинах є працездатні безробітні люди, які не сплачували ЄСВ.

Допомогу надаватимуть:

  • родинам, що повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ.
  • родинам переселенців, які не працювали або не сплачували ЄСВ.

Водночас людей стимулюватимуть працевлаштуватись. Внутрішні переселенці та ті, хто повернувся з-за кордону, мають протягом двох місяців працевлаштуватись або стати на облік у Державний центр зайнятості.

«Допомога малозабезпеченим призначається тим родинам, у яких сукупний розмір доходів не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї, так наразі (для працездатних осіб це - 55% прожиткового мінімуму (1665.4 грн), для дітей - 140 % (віком до 6 років - 3 588,2 грн, від 6-18 років - 4 474.40 грн), для осіб, які втратили працездатність - 100% (2 361 грн). Таким чином допомога розраховується як різниця рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом», — зазначили на сайті Уряду.

Нагадаємо, у Фінляндії та Чехії українським біженцям виплачуватимуть гроші за повернення додому.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар