Українці отримають сертифікати на безкоштовні книги

Верховна Рада України ухвалила закон про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який передбачає субсидії книгарням та державну допомогу на придбання книжок українцям.

silmedia_zgcl/8Jlr3y8Sg.jpeg
Фото: Книжкова країна

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

За законопроєктом книгарням надаватимуть субсидії, щоб компенсувати орендну плату за приміщення. Також 18-річним українцям з 1 липня 2024 року надаватимуть державну допомогу у вигляді «сертифікатів» на придбання книжок.

Ініціаторка документа Євгенія Кравчук розповіла, що книжкові сертифікати на суму 908 грн отримають українці з 18 років, а з припиненням воєнного стану — також один з батьків при народженні дитини. Скористатися цим правом можна буде протягом одного року за допомогою «Дії».

«Дається чіткий порядок надання субсидій: список документів (тепер можна буде здавати й належним чином завірені копії), чіткі строки розгляду заяв (10 днів) та оприлюднення результатів (5 днів)», — розповіла депутатка.

Директорка Українського інституту книги, Юлія Козловець, зазначила, що на цю програму в бюджеті виділено 370 млн гривень. Ці кошти сприятимуть випуску додатково 1,5-2 млн примірників книг українськими видавцями.

Нагадаємо, вийде друком книга Вікторії Амеліної про жінок на війні.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар