Українці та поляки у Варшаві протестували, вимагаючи повного ембарго на торгівлю ЄС з Росією

«Ми тут, щоб показати наскільки абсурдним є те, що політики ЄС весь час підтримують війну в Україні. Попри слова солідарності, платять за смерть українців. Від початку повномасштабного вторгнення до початку 2023 року ЄС заплатив за російські товари 171 мільярд євро. У той час Росія заплатила ЄС біля 400 мільярдів євро. Це не серйозно, то абсурд, треба його зупинити», — написала лідерка Євромайдан Варшава Наталка Панченко.

silmedia_zgcl/47DJ03xIR.jpeg
«Міжнародний ярмарок геноциду» – мистецький перформенс, ціль якого продемонструвати подвійні стандарти Європи. Варшава, Польща, 6 квітня 2024 року. Фото: Радіо Свобода

У столиці Польщі, Варшаві, 6 квітня пройшов незвичайний арт-протест під назвою «Міжнародний ярмарок геноциду». Цей мистецький захід був спрямований на критику подвійних стандартів, які застосовуються в Європі, а також на висвітлення негативних наслідків від торгівлі між Європейським Союзом та Росією.

На історичній Замковій площі у центрі міста польські та українські активісти організували захід, який вони назвали «театром абсурду». Вони виставили на продаж російські товари, такі як газ, вугілля, зерно, самовари, балалайки та горілку, а також показали в клітці українського в'язня. Всі товари були облиті концентратом буряка, що символічно зображало кров українців.

Учасники акції одягли маски, що зображували обличчя відомих світових лідерів, таких як Орбан, Лукашенко, Путін, Трамп, Урсула фон дер Ляєн, Туск та Кім Чен Ин, щоб підкреслити їхню участь у символічних торгах. Під акомпанемент російської музики вони танцювали, імітуючи радість від «торгівлі», що насправді призвела до страждань. Цим активісти хотіли звернути увагу на необхідність запровадження повного ембарго на товари з Росії.

silmedia_zgcl/p51UA3bSg.jpeg
«Міжнародний ярмарок геноциду». Фото: телебачення Торонто
silmedia_zgcl/_O6Q0qxIR.jpeg
Фото: телебачення Торонто
silmedia_zgcl/1A0lA3bSR.jpeg
Фото: телебачення Торонто
silmedia_zgcl/Md5X03xSg.jpeg

Активісти також проілюстрували наслідки відносин з Росією через образ українського військовополоненого. Актор си дів у клітці з очима, закритими скотчем, та прикутий ланцюгами, що символізувало обмеження свободи та страждання. Тему страждань цивільного населення також підняла волонтерка, яка з'явилася у образі жінки на інвалідному візку зі слідами від обстрілів, демонструючи вплив воєнних дій на звичайних людей.

Відео зі сторінки лідерки Євромайдан Варшава Наталки Панченко

В іншому моменті перформансу дівчина, обвішана синьо-жовтим прапором і в сукні з назвами українських міст, які особливо постраждали від агресії, символічно закривала вуха від російської музики, що лунала на задньому плані.

Додатково, діти в акції демонстрували плакати з закликами не підтримувати військові дії в Україні через торгівлю з Росією, підкреслюючи своїм протестом наслідки для дитячого життя.

Цей «театр абсурду» привернув увагу багатьох глядачів. За відгуками, зібраними журналісткою Радіо Свобода, більшість присутніх підтримала заклик до ембарго на російські товари.

silmedia_zgcl/OgJZJ3bIR.jpeg
Фото: Радіо Свобода
silmedia_zgcl/l4VGJ3bIg.jpeg
Фото: Радіо Свобода
silmedia_zgcl/fD3713xIR.jpeg
Фото: Радіо Свобода

Під час акції волонтери збирали підписи під петицією про негайне запровадження ембарго ЄС на всю російську продукцію, яку планують передати представникам Європейського союзу та польській владі.

Нагадаємо, завдяки протестам українських та польських активістів, які блокували фури з товарами для росії, на пункті пропуску Козловичі-Кукурики на кордоні Польщі та Білорусі вдалося заборонити торгівлю між ЄС та росією.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар