Уряд дозволив не публікувати інформацію про закупівлі на потреби оборони

На час воєнного стану Кабмін дозволив не публікувати інформацію про закупівлі на потреби оборони, а також не оголошувати розташування підприємств-постачальників.

silmedia_zgcl/8kua7h_Ig.png
Фото ілюстративне

Про це повідомили в Міністерстві економіки.

Уряд розширив перелік підстав для закупівель без використання електронної системи закупівель. Відтепер закупівлі за нагальною потребою зможуть відбуватись без застосування відкритих торгів або електронного каталогу. До нагальних потреб відносять замовлення для ЗСУ, військових формувань, Вищих військових навчальних закладів, правоохоронних органів, ДСНС, а також закупівлі «Укрзалізниці», які спрямовані на ремонти й відновлення техніки.

У міністерстві зазначили, що договори на такі закупівлі оприлюднять в електронній системі закупівель через 90 днів з дня скасування воєнного стану.

Також замовникам дозволили не вказувати населений пункт, де розташоване підприємство, а лише, наприклад, район чи область. Мінекономіки зазначає, що це ускладнить пошук його місцезнаходження для ворога.

Також уряд зобов'язав замовників формувати перелік документів, які подаються учасником процедури закупівлі, у вигляді двох окремих додатків до тендерної документації.

«Раніше такі вимоги могли бути у будь-якій частині тендерної документації й учасникам торгів було складно їх знайти. Такі зміни унеможливлять зловживання щодо вимог до документації з боку замовників, сприятимуть добросовісній конкуренції серед учасників процедури закупівлі та покращать ефективність проведення закупівель», — розповіли в міністерстві.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар