В Італії скасували російську виставку про Маріуполь

Мерія італійського міста Модена скасувала дозвіл на проведення пропагандистської виставки про окупований Маріуполь.

silmedia_zgcl/hZbPirKSg.webp
Маріуполь. Фото: gettyimages

Про це повідомляє представник МЗС України Олег Ніколенко.

Мерія Модени відкликала дозвіл після звернення української сторони.

«Вдячні як мерії міста, так і українцям в Італії, які не дали ввести в оману італійське суспільство про наслідки російських злочинів в Маріуполі та Україні», – зазначив Ніколенко.

У МЗС України закликали світ не дозволяти проводити російські провокаційні виставки про зруйновані й окуповані росіянами українські міста.

На сайті мерії італійського міста зазначили, що проведення виставки суперечить статті 11 Конституції, яка «проголошує зобов'язання Італії відмовитися від війни як інструменту злочину і сприяти миру в міжнародних відносинах».

silmedia_zgcl/qoXAm9FIg.jpeg

Що відомо про виставку в Італії

20 січня пропагандистська організація «Russia Emilia Romagna» планувала провести виставку під назвою «Маріуполь. Відродження після війни» в місті Модена.

В описі заходу йшлося про те, що на виставці представлять «результати роботи нової адміністрації міста» – від початку окупації і до сьогодення. В анонсі заходу є кремлівські пропагандистські тези про «народне повстання проти київської хунти» на Донбасі. Також організатори виставки стверджували, що Маріуполь нині «переживає стрімкий процес відновлення під егідою інститутів російської федерації».

silmedia_zgcl/d5h6m9FIR.jpeg
Фото: Азов

Мер Модени Джан Карло Музареллі на своїй сторінці у Facebook написав, що не підтримує ініціативи, які пропонують проросійську інтерпретацію війни в Україні.

Акції протесту

Після анонсу про виставку українці оголосили про проведення акції протесту в місті Модена 20 січня — у той день, коли мала б відбутися подія. Після інформації про скасування виставки співорганізаторка мітингів Маріанна Сороневич розповіла, що акції в Італії не скасують, щоб протидіяти російській пропаганді загалом.

silmedia_zgcl/UIc2mrKSg.jpeg
Плакат протестувальників проти російської виставки у Модені

Нагадаємо, співачка з Китаю виконала «Катюшу» в зруйнованому драмтеатрі Маріуполя.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар