В Уганді підписано закон, що передбачає смертну кару за «гомосексуалізм при обтяжуючих обставинах»

Президент Уганди Йовері Мусевені підписав один із найсуворіших у світі законів проти ЛГБТ, включаючи смертну кару за «гомосексуалізм при обтяжуючих обставинах».

Як зазначає Reuters, це сталося всупереч засудженню цієї ініціативи Заходом та потенційним санкціям з боку донорів країни.

silmedia_zgcl/CGopdEQ4R.png
Президент Уганди Йовері Мусевені підписав один із найсуворіших у світі законів проти ЛГБТ

Одностатеві стосунки вже були незаконними в Уганді, як і в більш ніж 30 африканських країнах. Але новий закон націлений на більш широке коло: лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів і квір.

Він накладає смертну кару за певну поведінку, включаючи гей-секс з ВІЛ позитивним, і передбачає 20 років позбавлення волі за «пропаганду» гомосексуалізму.

«Сьогодні президент Уганди легалізував спонсоровану державою гомофобію та трансфобію. Це дуже темний і сумний день для спільноти ЛГБТ, наших союзників і всієї Уганди», — сказала угандійська правозахисниця Клер Б’яругаба.

Менш жорсткий закон 2014 року проти ЛГБТ був скасований національним судом з процедурних причин після того, як західні уряди спочатку призупинили певну допомогу країні, запровадили візові обмеження та згорнули співпрацю у сфері безпеки.

Щороку Уганда отримує мільярди доларів іноземної допомоги і тепер може зіткнутися з новими санкціями.

Європейський Союз, Організація Об’єднаних Націй і коаліція міжнародних компаній, включаючи Google, також засудили закон після його початкового ухвалення в березні.

Водночас, Мусевені закликав законодавців протистояти «тиску з боку імперіалістів», а спікер парламенту Аніта Амонг привітала своїх колег у понеділок.

ЛГБТ-спільнота Уганди налякана: багато хто закрив облікові записи в соціальних мережах і змінив місце проживання. Багато хто прагне виїхати за кордон.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар