В Україні оновили порядок виплат для переселенців

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанов, що стосуються обліку переселенців та виплат їм державної допомоги.

silmedia_zgcl/8V5MeCIIR.jpeg
Фото ілюстративне

Про це повідомили на сайті Урядового порталу.

За новими правилами, переселенці, які деякий час проживали за кордоном, зможуть звернутися по призначення виплат через 15 робочих днів після повернення в Україну. Документ стосується тих, хто оформлює виплати вперше.

Також документ врегульовує зміни:

  • Знову надаватимуть допомогу впродовж 6 місяців людям, яких повторно перемістили у зв’язку з обов’язковою евакуацією після 1 серпня 2023 року. Але за умови їх включення до списків евакуйованих, які затверджуються обласними військовими адміністраціями. А у разі евакуації за допомогою волонтерів чи самостійно необхідно повідомити ОВА.
  • ВПО отримуватимуть виплати 3 місяці після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації у населених пунктах, із яких вони перемістилися. Раніше виплати припинялися на наступний місяць.
  • Переселенці працездатного віку, які не працюють, за відсутності поважних причин упродовж 3 місяців із дня призначення виплат ВПО повинні посприяти своїй зайнятості. Зокрема, шляхом працевлаштування, реєстрації як фізичної особи – підприємця, подання заяви для отримання гранту на бізнес / ваучера на навчання тощо. Або набути статусу безробітного, зареєструвавшись у центрі зайнятості.

Також постанова врегульовує питання оформлення довідки про взяття на облік ВПО.

Нагадаємо, виплати для переселенців призначатимуть за новими правилами.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар