В Україні провели першу операцію на серці за допомогою робота

Кардіохірурги львівської лікарні провели операцію на серці чоловіка з передінфарктним станом за допомогою робота Da Vinci.

silmedia_zgcl/x7aYETtSR.jpeg

Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.

У 2023 році в Сергія Шарікова з Волині з’явилась задишка та пекучий біль в ділянці серця. Лікарі виявили у чоловіка стенокардію, що виникла через порушення кровопостачання міокарда, і призначили медикаментозне лікування. Спершу лікування подіяло, але за кілька місяців вже не допомагало. Сергій розповідав:

«Я мав настільки пекучий біль і задишку, що не міг піднятися на третій поверх. Про фізичні навантаження взагалі забув. Я навіть не міг допомогти дружині донести важкі пакети від магазину до машини — це вже було мені не під силу».
silmedia_zgcl/CKzPEopSR.jpeg

Чоловік звернувся по допомогу до спеціалістів лікарні Святого Пантелеймона, де йому встановили діагноз — ішемічна хвороба серця. Медики зазначають, що одна із головних артерій у серці Сергія була звужена на 80%.

«Кровопостачання цією судиною було вже майже відсутнє. Такий стан лікарі називають передінфарктним. Пацієнт потребував термінової операції на серці», — зазначають лікарі.
silmedia_zgcl/F4vPPotSR.jpeg

Команда кардіохірургів вирішила прооперувати пацієнта за допомогою робота Da Vinci. Лікарі зазначають, що такий спосіб втручання має низку переваг: маленькі проколи замість великих розрізів, точність виконання і швидка реабілітація.

silmedia_zgcl/0KYEPTtIR.jpeg

Сергій став першим в Україні пацієнтом, якому виконали операцію на серці за допомогою робота.

«Через чотири маленькі проколи наші кардіохірурги дісталися до серцевого м'яза чоловіка, відділили артерію від волокон міокарда, звільнили судину і таким чином - відновили повноцінне кровопостачання. Операція тривала три години та минула успішно. Вже на четверту добу Сергій поїхав додому без жодних скарг», — зазначили медики.

Нагадаємо, українські лікарі провели операцію і врятували 800-грамове немовля.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар