В Україні робот вперше провів операцію з видалення матки

Хірурги лікарні Святого Пантелеймона у Львові вперше видалили матку та придатки за допомогою робота-хірурга Da Vinci. Раніше таку операцію проводили лише разом з іноземними колегами.

silmedia_zgcl/SYC8971IR.jpeg

Про це повідомили у Першому медичному обʼєднанні Львова.

Пацієнтці – 57. Упродовж місяця вона відчувала болі внизу живота. Тому звернулась до гінекологів лікарні Святого Пантелеймона. Тут її обстежили та виявили кисту яйника і підвищені онкомакери — специфічні антигени, які свідчать, що з часом у неї може розвинутись онкологічна недуга. Біопсія підтвердила здогадки.

Тому запропонували радикальне лікування – видалення матки разом із шийкою, яйниками та фаллопієвими трубами. Це вважається найоб’ємнішою операцією в хірургічній гінекології.

Тому щоби знизити ризики під час та після самого втручання, медики вирішили застосувати робот Da Vinci. Таку ж роботизовану операцію хірурги лікарні Святого Пантелеймона уже виконували разом з іноземними спеціалістами у 2021 році. А цього разу – провели самостійно.

silmedia_zgcl/TfDQr71IR.jpeg
«Втручання з роботом-хірургом Da Vinci дає ідеальну 3D-візуалізацію усіх органів та структур, мінімізує крововтрату та ризик післяопераційних ускладнень. А ще – є найменш травматичним методом хірургічної допомоги. Як наслідок – пацієнт швидше відновлюється та повертається до звичного життя», — пояснили медики.

Після роботичної операції уже на другу добу пацієнтка без жодних скарг поїхала додому.

silmedia_zgcl/ARLQrn1Sg.jpeg

Загалом за останні три роки хірурги Першого медоб’єднання Львова провели 89 роботичних втручань.

Раніше ми розповідали, як українські лікарі провели операцію і врятували 800-грамове немовля.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар