В Україні розширили перелік фахівців, які можуть переливати кров

Міністерство охорони здоровʼя додало до переліку лікарів, які можуть переливати донорську кров, 26 фахівців.

silmedia_zgcl/wxucXEMSg.jpeg
Фото ілюстративне

Про це повідомили в МОЗ.

Раніше переливати кров мали право лише лікарі-анестезіологи та лікарі-трансфузіологи. Тепер всі хто не має відповідного фаху, зобов’язані пройти навчальну програму від Центру трансплант-координації.

«На жаль, останні два роки необхідність в переливанні крові зросла через травми, отримані внаслідок постійних артилерійських та ракетних обстрілів, що супроводжуються масивною крововтратою, яка повинна бути негайно заміщена. МОЗ реагує на ці реалії, розширюючи можливості надання трансфузіологічної допомоги. Наша мета – максимально наблизити донорську кров до пораненого», – зазначив директор Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ Василь Стрілка.

Тепер травматологам, комбустіологам, хірургам та іншим фахівцям (переважно хірургічного профілю) не треба проходити додаткове навчання з переливання крові.

Лікарі у зоні бойових дій зможуть використовувати кров та її компоненти для порятунку наших воїнів на передових позиціях без затримок. Такий підхід буде застосовуватися і в госпіталях близько фронту.

Нагадаємо, Кабмін дозволив людям без медичної освіти проводити переливання крові.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар