В Україні спростили постачання донорської крові на фронт

Уряд ухвалив розроблений МОЗ алгоритм забезпечення фронту донорською кровʼю.

silmedia_zgcl/pRxrMUr4R.jpeg

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Ухвалений документ визначає та регламентує шляхи отримання донорської крові та її компонентів медпідрозділами. У МОЗ стверджують, що отримати донорську кров тепер можна без зайвої бюрократії та неоптимально організованих процедур.

Новий алгоритм враховує запит на необхідні об’єми крові від бойових підрозділів та дає можливість вчасно ці об’єми підготувати та доставити на фронт.

Постанова також передбачає, що кожен медпідрозділ визначає людину, яка відповідатиме за замовлення донорської крові та її компонентів. Водночас, військові медики зможуть самостійно вирішувати як їм зручніше замовити кров – від бригади чи від окремих медичних підрозділів.

Процес отримання донорської крові та її компонентів медичними підрозділами сил безпеки та оборони виглядає так:

  • опорний суб’єкт системи крові комплектує необхідний обсяг донорської крові та її компонентів і повідомляє регіональних координаторів про дату та місце їх отримання;
  • регіональний координатор забезпечує отримання, транспортування та розподіл донорської крові та її компонентів відповідно до заявок, поданих координаторами медичних підрозділів.

Завдання підрозділів зводиться до формування заявок і звітів, у яких відповідальні особи медичних підрозділів заповнюють мінімум необхідної інформації. Такий підхід дозволяє військовим медикам оптимально витрачати свій час та не докладати зайвих зусиль на пошук і забезпечення доставки донорської крові та її компонентів.

«Разом з тим, постановою уряду визначено алгоритм дій медичних підрозділів у критичних ситуаціях, таких як масове надходження поранених. В цьому випадку медичні підрозділи максимально швидко можуть забрати необхідну кількість донорської крові та її компонентів в допоміжному тимчасовому банку крові, про місцерозташування якого буде відомо виключно їм», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, росіяни вбили сім'ю львівського журналіста.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар