В Україні спростили процедуру усиновлення

Кабінет міністрів України змінив правила усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Відтепер вони менше часу чекатимуть на свої нові родини.

silmedia_zgcl/fBk_c8JIR.jpeg

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

За новими правилами, сім'я може забрати дитину додому ще до вироку суду. Це можливо за умови, якщо сім’я або один із усиновлювачів отримали позитивний висновок від райдержадміністрації або виконавчого органу міської або районної у місті ради про доцільність усиновлення і відповідність інтересам дитини.

Довідка про проходження курсів, як виховувати дитину-сироту, тепер дійсна два роки, а саму довідку видаватимуть протягом 5 робочих днів замість 10. Після закінчення навчання установа, яка його проводила, надішле довідку електронною поштою і зателефонує до служби у справах дітей.

Служби у справах дітей зможуть знаходити сім'ї для дітей, які потребують усиновлення, не лише у своєму місті, а й по всій області. Кандидати на усиновлення отримуватимуть запрошення на зустріч, коли з'являтиметься дитина, яка може їм підійти.

За новими правилами, оформити опіку над дитиною, якщо хтось із подружжя несе військову службу, стало простіше. Обидва з подружжя повинні мати висновок про стан здоров'я. Той, хто служить, може подати його протягом 15 календарних днів після повернення зі служби.

Родини в які тимчасово влаштовують дітей, отримуватимуть грошову допомогу ще до того, як дитина набуде статусу сироти або позбавленої батьківського піклування.

Нагадаємо, в Україні покажуть документальний серіал «Діти бомбосховищ».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар