В Україні створили петицію, щоб заблокувати TikTok

На сайті електронних петицій збирають підписи, щоб заблокувати соціальну мережу TikTok на території України.

silmedia_zgcl/94yQi48Ig.jpeg
Фото: GettyImages

Авторка петиції зазначає Оксана Андрусяк, що TikTok завдає шкоди суспільству та нацбезпеці України. Зокрема, застосунок належить китайській компанії ByteDance. За законодавством Китай може використовувати свої закони про національну безпеку для доступу до значної кількості особистої інформації, яку TikTok, як і більшість соціальних мереж, збирає від своїх користувачів.

«Китай відкрито співпрацює та надає допомогу росії у війні проти України. Таким чином, ця інформація може використовуватись в розвідувальних та/чи шпигунських цілях, що несе загрозу національній безпеці України та оборонним можливостям нашої держави», — розповіла авторка ініціативи.
silmedia_zgcl/n4NBmV8IR.png

Серед інших причин закриття TikTok авторка називає:

  • незахищеність мережі, зокрема алгоритми TikTok пропускають відкриту дезінформацію;
  • використовуючи свій вплив на компанію-власницю TikTok, Китай може чинити тиск на соціальну мережу з метою формування контенту, який розповсюджується назагал, просуваючи певні наративи, що негативно може впливати не тільки на розповсюдження ворожої пропаганди в Україні, але і формування інформаційного поля та сприйняття України в різних країнах.

Авторка звернення вимагає прийняття законопроєкту, який заблокує соцмережу TikTok на території України та заборону використання додатка на телефонах державних посадовців, військовослужбовців та дотичних осіб до державної політики чи/та обороноздатності держави.

На сьогодні петиція зібрала понад 1762 голосів. Для того, щоб президент відреагував на неї, потрібно 25 тисяч підписів. До кінця збору підписів залишився: 91 день. Підтримати ініціативу можна за посиланням.

Нагадаємо, у TikTok набирає популярності тренд, де «діти» описують свою смерть.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар