В Україні випустили книгу про традиційні ремесла від сучасних майстрів

У видавництві Creative Publishing вийшла книга «Contemporary Ukrainian Crafts | Традиційні ремесла у сучасному виконанні» – перше видання про сучасний розвиток народних художніх промислів в Україні.

silmedia_zgcl/r_XbTUaIR.webp

У книзі зібрали розповіді про ремесла з тисячолітніми традиціями й талановитих українців, які їх досліджують, інтерпретують та створюють сучасний культурний код. Це видання є літописом сьогодення – книга фіксує історії наших земляків про пошуки свого призначення та улюбленої справи в народних художніх промислах.

Видання поділене на вісім розділів, які розповідають про оригінальні предмети для дому. До книги увійшли такі традиційні ремесла: кераміка, килимарство та гобелени, домашній текстиль, витинанка, різьблення по дереву, свічкарство, меблі ручної роботи, гутництво, а також глава про сучасне переосмислення матеріалів.

silmedia_zgcl/JDV-o8-IR.webp
«Нова книга є унікальною — в ній вперше зібрані сучасні українські ремісники, які експериментують із техніками та матеріалами, візерунками та орнаментами, створюючи модерні продукти. У цьому виявляється генетична схильність українців до створення краси своїми руками, потяг до ремесел, що передаються від покоління до покоління. Деяких учасників до ремісництва спонукала саме війна – трагічний привід дав їм час присвятити себе улюбленій, а іноді навіть омріяній справі», – коментує авторка проєкту, видавчиня Creative Publishing Люсія Бондар.

Розповіді про сучасних майстрів, ремісничі студії й процес створення автори доповнили аналітичними статтями та історичними довідками. До роботи над книгою редакція запросила професіоналів у своїх сферах, які все життя досліджують українські традиції або займаються просуванням сучасних брендів на міжнародних майданчиках.

silmedia_zgcl/UdAao8-Ig.webp

У книзі представлені біля 40 українських брендів і майстрів, серед яких Empath Ceramics, Guculiya, Hatka, Kysen, MAKHNO Studio, Velika Bogaiha, Gushka, Mapico, Gnizdo, Ptashatam, Triytsya Collections, Ukrainian Kitchen Crafts, Ruda Studio та багато інших представників ремісничої галузі.

Видання створено за підтримки Кредобанку. За словами Єжи Яцека Шугаєва, голови правління банку, «одне з пріоритетних завдань Кредобанку в умовах повномасштабної війни – бути опорою для українського бізнесу. І не тільки для великого, а й для підприємців і ремісників, щоб підтримувати та розвивати економіку України й просувати українські бренди у світовому масштабі. Ми захоплюємося людьми, які з великою внутрішньою силою працюють всупереч усім викликам, надихають і створюють нові можливості для розвитку, життя та праці в країні, коли триває повномасштабна війна, і робимо все можливе для їхньої підтримки».

silmedia_zgcl/i2Uao8-IR.webp

Нагадаємо, у Великій Британії опублікували збірку есеїв українських авторів.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар