Видання Forbes визначило 20 найбільших виробників алкогольних напоїв та продуктів харчування в Україні.
На харчову промисловість і напої припадає 4% українського експорту.
20 найбільших компаній харчової промисловості й виробництва напоїв:
- Roshen. Кондитерська корпорація Roshen обʼєднує в Україні чотири фабрики, молочний завод і бісквітний комплекс. Компанія складається з 91 магазину, 39 із яких знаходяться в Києві;
- Nestlé. У першому півріччі 2023-го Nestlé інвестувала у свої три фабрики в Україні близько 200 млн грн. Компанія продовжує працювати на російському ринку.
- Carlsberg. Данські пивовари володіють в Україні трьома заводами – у Києві, Запоріжжі та Львові. З початку повномасштабної війни асортимент виробника скоротився.
- «Оболонь». Корпорація «Оболонь» працює одразу в чотирьох сегментах ринку напоїв: пиво, слабоалкогольні й безалкогольні напої, та вода. Бізнес «Оболоні» включає дев’ять виробничих підприємств у центральних і західних регіонах України, та мережу пивних магазинів «О Маркет».
- «Кока-Кола Беверіджиз Україна». До вторгнення на українському заводі «Кока-кола Беверіджис» під Броварами розливали 40 видів безалкогольних напоїв: газовані, воду, соки, холодний чай і енергетики. У березні 2022 року російські окупанти обстріляли та частково зруйнували завод. Відновили роботу вцілілої частини за два місяці.
- Global Spirits. До алкогольного холдингу входять дистрибуційна компанія «ГДК» і п’ять заводів в Україні, США й Мексиці. Через повномасштабну війну Global Spirits запустила дублюючі виробництва у Львові та Тбілісі. Портфель холдингу включає горілчані, коньячні й винні бренди (зокрема, такі як «Хортиця», «Мороша», «Шустов»).
- «Радехівський цукор». Один із найбільших виробників цукру з потужностями на Львівщині та Тернопільщині. У жовтні АМКУ повідомив про розгляд заяви «Радехівського цукру» про придбання Гнідавського цукрового заводу в Луцьку.
- «Молочний альянс». До складу «Молочного альянсу» входять пʼять підприємств із виробництва сирів та молочної продукції. У 2022 році загальний товарообіг компанії склав 6,7 млрд грн.
- PepsiCo. Компанія володіє двома комплексами виробництва снеків та напоїв у Миколаївській області (соки «Сандора», «Садочок», чіпси Lay’s, Cheetos тощо), і молокопереробним заводом у Київській області («Агуня», «Марійка», «Слов’яночка»). Компанія збільшила свої доходи за перший рік повномасштабного вторгнення.
- «Інтерстарч». Більш ніж 50 років компанія «Інтерстарч» виробляє продукцію, отриману шляхом переробки кукурудзи та пшениці. Річний обсяг переробки складає понад 600 000 т.
Повний список компаній можна побачити за посиланням.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.