В Україні вшосте проведуть літературно-перекладацький фестиваль

27-28 жовтня у Хмельницькому відбудеться всеукраїнський фестиваль Translatorium.

silmedia_zgcl/65BRyJMSg.jpeg
Фото з офіційного сайту заходу

Про це стало відомо з офіційного сайту Translatorium.

Цьогорічною темою фестивалю стала тема «Через мовчання до розмови». Організатори фестивалю розповіли, що від початку повномасштабного вторгнення всі українці перебувають в стані шоку та всім притаманна зміна поведінки і своїх думок.

Після всього пережитого люди хочуть розповісти про це іншим, але не завжди знають як. Тож темою цьогорічного заходу обрали висвітлення війни через літературу.

«…весь цей час шукаємо нові способи розповіді й тлумачення свого досвіду проживання війни, адже звичних мовних засобів уже виявляється недостатньо. Щоразу, коли ми потрапляємо у стан німоти, нам уже бракує слів і сил, щоб описати свої відчуття. Війна немовби позбавила нас дару мови. І водночас цей німотний стан штовхає нас на пошук нових форм і шляхів висловлення», – йдеться у повідомленні.
silmedia_zgcl/iY31s1GSg.jpeg
Фото з офіційного сайту заходу

Тож цього року на фестивалі всі охочі спробують дослідити нові шляхи мовлення, які дадуть змогу розповісти про цю війну всьому світу.

На відвідувачів заходу чекають семінар зі стійкості, відкриття виставки візуальної поезії, воркшопи для перекладачів, ранкова кава, воркшоп з ілюстрації, розмови про книги, показ анімаційної документальної стрічки та інші івенти.

Нагадаємо, ЮНЕСКО створить перший у світі віртуальний музей викрадених експонатів.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар