В Україні заблокували нові схеми втечі ухилянтів за кордон

У трьох регіонах України правоохоронці затримали організаторів оборудок, які пропонували незаконно перетнути кордон, не лише потенційним призовникам, але й діючим військовослужбовцям.

silmedia_zgcl/pSmetfDSR.jpeg
Фото: СБУ

Черкаси

У Черкасах СБУ затримала місцевого адвоката та його спільника, який продавав фіктивні висновки ВЛК діючим військовим. У підроблених документах робили висновок про «погане здоров’я» клієнтів, що було формальною підставою для «списання» з військової служби. У подальшому «демобілізовані» могли використати фальшивку для виїзду за кордон.

Київ

У столиці правоохоронці викрили двох людей, які переправляли ухилянтів до Євросоюзу через територію невизнаного Придністров’я. Перед «поїздкою» організатори схеми забезпечували своїх клієнтів фіктивними документами військово-лікарської комісії про непридатність до служби через «наявність хронічних захворювань».

Потім ухилянтів збирали в обумовленому місці та відвозили на легковику на територію так званої «пмр», а звідти до ЄС.

Запоріжжя

У Запоріжжі затримали двох шахраїв, які видурювали гроші з військовозобов’язаних. За винагороду зловмисники обіцяли потенційним призовникам, що зможуть «відмазати» їх від мобілізації, посилаючись на «власні зв’язки» у військкоматі.

Але після отримання грошей від ухилянтів фігуранти «обривали» з ними контакти та зникали.

silmedia_zgcl/d3RLpfvIg.jpeg

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар