В Україні збудують завод із виробництва контейнерів для ядерного палива

НАЕК «Енергоатом» та компанія Holtec International побудують в Україні завод з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива, які наразі виготовляються у США.

silmedia_zgcl/DVxgv_VIR.jpeg
Фото ілюстративне

Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

Відомо, що відпрацьоване ядерне паливо зберігається у центральному сховищі за технологією «сухого» зберігання, яке побудували в Україні до початку повномасштабної війни.

До сховища завантажили відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС. Використання власного об'єкта заощаджує Україні близько 200 мільйонів доларів. Також це дозволило до війни відмовитись від вивезення відпрацьованого ядерного палива в росію.

«Йдеться не лише про щорічну економію близько 200 млн дол. США, які б довелося витрачати «Енергоатому» на оплату перевезення та зберігання відпрацьованого палива у росії. Це був один з найважливіших кроків у здобутті нашої енергетичної незалежності. Як пізніше і повна відмова від російського ядерного палива»,— наголосив Петро Котін під час наради.

«Енергоатом» та «Holtec International» хочуть побудувати в Україні завод, на якому виготовлятиметься основне обладнання малого модульного реактора за технологією Holtec SMR. Завод забезпечить не тільки будівництво потужностей ММР в Україні, але й стати хабом для експорту цієї технології до інших країн Європи.

Нагадаємо, на українських заводах почали виготовляти FPV-дрони.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар