вагнерівці прямо причетні до кровопролиття в Судані — ЗМІ знайшли докази

Російське угруповання найманців «Вагнер» постачало Силам швидкої підтримки Судану (RSF) ракети, щоб допомогти їм боротися проти армії країни, повідомили суданські та регіональні дипломатичні джерела CNN.

silmedia_zgcl/nmvanfP4g.png
За день до повномасштабного вторгнення в Україну Дагало очолював суданську делегацію в Москві

Джерела повідомили, що ракети класу «земля-повітря» стали значною підтримкою для бійців воєнізованих формувань RSF та їх лідера Мохамеда Хамдана Дагало, який вступив у боротьбу за владу з генералом Абделем Фаттахом аль-Бурханом, військовим правителем Судану та головою його збройних сил.

На кордоні з Лівією, де підтримуваний «Вагнером» генерал-ізгой Халіфа Хафтар контролює значні території, супутникові зображення підтверджують ці твердження, показуючи незвичайне зростання активності на базах «Вагнера».

Супутникові зображення, проаналізовані CNN, показують, як один російський транспортний літак курсує між двома ключовими лівійськими авіабазами, що належать Хафтару. За словами джерел, Хафтар підтримав RSF, хоча він заперечує свою участь. А посилення активності «Вагнера» на базах Хафтара в поєднанні з заявами суданських і регіональних дипломатичних джерел свідчить про те, що і росія, і лівійський генерал, можливо, готувалися підтримати RSF ще до вибуху насильства в країні.

Відповідно до супутникових знімків, збільшення активності транспортного літака Іллюшин-76 почалося за два дні до початку конфлікту в Судані в суботу і тривало щонайменше до середи. Згідно з інформацією регіональних та суданських джерел, росія передала ополченцям Дагало ракети «земля-повітря» на північному заході Судану.

silmedia_zgcl/hzw-7fPVg.png
Збільшення активності транспортного літака Іллюшин-76 почалося за два дні до початку конфлікту в Судані

Розслідування CNN у липні 2022 року виявило поглиблення зв’язків між Москвою та військовим керівництвом Судану, який надав росії доступ до ресурсів золота східноафриканської країни в обмін на військову та політичну підтримку. Укріплення цих відносин почалося після вторгнення Москви в Крим у 2014 році, коли росія почала розглядати африканські золоті поклади як спосіб обійти низку західних санкцій.

Прикметно, що за день до того, як росія почала повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році, Дагало очолював суданську делегацію в Москві, щоб «розвинути відносини» між двома країнами. Варто додати, що Бурхан і суданська армія також раніше отримували підтримку з боку росії. А Бурхан і Дагало були союзниками до початку боїв. Разом вони очолили перевороти в 2019 і 2021 роках.

Бойові дії в Судані забрали сотні життів і позбавили мільйони людей електроенергії, води та їжі.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар