Вчені попередили про рекордну спеку в світі у 2024 році

Науковці стверджують, що у 2024 році на планеті буде спекотніше ніж у 2023. При чому, саме 2023 рік називали найгарячішим в історії людства.

silmedia_zgcl/_1CkLK5Ig.jpeg

Про це пише BIoomberg.

Головною причиною потепління називають зміну клімату.

Спалювання викопного палива збільшує кількість парникових газів в атмосфері, викликаючи підвищення середньої температури на нашій планеті. У 2023 році цей показник був приблизно на 1,4°C вище, ніж у допромисловий період.

За попередніми оцінками, цього року температура збільшиться на 1,3-1,6°C.

До того ж вчені прогнозують, що у тропічній частині Тихого океану води стануть більш гарячими. Коли температура поверхні води підвищиться, то повітря над водою теж стане теплішим через зміни циркуляції океану та погодних умов.

Аномалії 2023 року роблять дослідження 2024 року ще більш важливими. Вчені мают кілька вагомих припущень щодо того, що принесе цьогорічна спека.

Посуха і повені

Оскільки найтепліша частина Тихого океану зсувається на схід, варто очікувати «реорганізації» вітрів, океанської конвекції та кількості опадів по всій планеті.

Лісова пожежа

Переміщення теплішої води та опадів через Тихий океан залишить чистішим небо над південно-східною Азією, особливо там, де вона межує з океаном. Це означає, що більше сонця проникає, щоб висушити землю та рослинність, що збільшуватиме ризик лісових пожеж.

Сильніші шторми

Минулорічний рекордно низький рівень морського льоду та висока температура поверхні моря також можуть призвести до неочікуваних наслідків у Європі. Зміна морського льоду, ймовірно, вплине на струменевий потік через Північну Атлантику, можливо, більше змінивши його розташування, що може призвести до сильніших штормів по всій Європі.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар