Верховна Рада підтримала три закони, необхідні для початку переговорів про вступ України до ЄС

8 грудня депутати проголосували за збільшення штату НАБУ, за можливість НАЗК перевіряти майно набуте до публічної служби та ухвалили альтернативний законопроєкт про нацменшини.

silmedia_zgcl/73fnpSDSR.jpeg
Фото ілюстративне

Про це повідомляють народні депутати Олексій Гончаренко, Ярослав Железняк та Ірина Геращенко.

За законопроєкт №10288-1 щодо врахування оцінки Ради Європи про права національних меншин в окремих сферах проголосували 317 народних депутатів.

На думку нардепа Железняка, законопроєкт — це «доопрацьована всіма фракціями версія». Закон гарантує права на використання мови нацменшин поряд із державною мовою.

Також депутати проголосували у другому читанні за законопроєкт № 10262, який дозволяє Національному агентству з питань запобігання корупції повторно перевіряти активи та майно чиновників (і членів їхніх сімей), яке ті придбали до призначення на держпосаду. За проголосували 308 депутатів.

Також депутати підтримали законопроєкт № 10203-1 про збільшення на 300 людей штату Національного антикорупційного бюро. За проголосували 332 нардепи.

Відтак у НАБУ працюватимуть не 700, а тисяча людей. Законопроєкт також передбачає поетапне проведення конкурсу на заміщення додаткових вакантних посад — по 100 посад щороку з 2024 до 2026-го.

Ірина Геращенко пише, що депутати вже ухвалили всі закони, необхідні для початку офіційних переговорів про вступ України до ЄС.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар