Вибори в Україні необхідно провести після завершення війни – Шуляк

Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк заявила, що на її думку проводити голосування під час воєнного стану не варто, оскільки це порушуватиме права як тисяч військових, які перебувають на фронті, так і мільйонів українців, які виїхали за кордон або переїхали в інші регіони України.

silmedia_zgcl/366utlnIg.jpeg
Фото: 5 канал

Олена Шуляк розповіла, що 20% українського населення виїхали за кордон і забезпечити голосування такої кількості людей на території консульств практично неможливо.

«Наш комітет є профільним і займається саме змінами до виборчого законодавства. Звичайно, в нас на рівні комітету і з нашими міжнародними партнерами йдуть різні обговорення перших післявоєнних виборів. Саме післявоєнних, бо спочатку, на мій погляд, повинна бути перемога і ми повинні вирішити величезну кількість викликів, які зараз стоять перед нами через війну.
Я особисто дуже проти виборів під час дії воєнного стану, бо в нас зараз тисячі людей воюють на фронті і вони всі мають право і голосувати, і обирати, і бути обраними. Я не уявляю, яким чином ми можемо зараз сказати, що тепер проводимо вибори. Військові там, в тилу люди ухвалюють рішення. Це не той демократичний процес, який ми собі уявляли, тому я погоджуюся з Русланом Стефанчуком — участь військових у виборчому процесі надзвичайно важлива», — розповіла в ефірі «Українського радіо» Олена Шуляк.

Також голова партії «Слуга народу» розповіла, що велика кількість інфраструктури, яку використовували як виборчі дільниці, наразі знищена російськими окупантами. 24 лютого 2022 року реєстр виборців умовно зачинився і станом на зараз він не є актуалізованим. Його потрібно та розуміти, де знаходяться виборці.

«Таких проблем, а також технічних питань досить багато: програмне забезпечення ЦВК, безпека, як забезпечити безпековий фактор на тих територіях, де зараз ведуться бойові дії», — зазначила Шуляк.

Нагадаємо, більшість українців вважають, що влада погано справляється з реформами.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар