Вибух на Каховській ГЕС: чим загрожує та що далі

6 червня 2023 року близько 2.30 ночі російські окупанти підірвали греблю Каховського водосховища. Це створило смертельну небезпеку для українців у населених пунктах по обидва береги Дніпра нижче Каховського водосховища.

Це беззаперечний акт екоциду та очевидний воєнний злочин, вплив якого виходить далеко за межі України та зачіпає екосистему всього Чорноморського регіону.

silmedia_zgcl/1wnJEOl4R.jpeg

Також цей злочин посилює загрозу ядерної катастрофи, оскільки наповнюваність прудів-охолоджувачів Запорізької атомної електростанції залежить від рівня води в Дніпрі.

Голова ради урбаністики Києва Віталій Селик на своїй сторінці у Fb написав про ймовірні налідки, які може мати ситуація

Моделювання найгіршого випадку руйнування росією дамби показує(якщо підірвані всі шлюзи на ширині 200 метрів), що найбільше затоплення відбудеться на лівому (південно-східному) березі річки.

За інформацією гауляйтера Нової Каховки — зруйновано 11 із 28 прольотів греблі. Тобто орієнтовно ширина пробою — 177 метрів.

Декілька менших міст і сіл по обидва боки Дніпра будуть затоплені, і коли хвиля дійде до них, це може бути дуже небезпечно і призвести до людських жертв.

Перешийок в кінці затоки за межами дельти Дніпра(Кінбурнська коса) буде сильно затоплений і майже повністю затоплений, хоча це почнеться приблизно через 50 годин після прориву дамби.

За інормацією, Укргідроенерного — за 4 дні водосховище буде спрацьоване — тобто витече вся акамульована вода і залишиться тільки природнє русло Дніпра.

silmedia_zgcl/r4RgsO_4R.jpeg
Херсонщина. Фото з місцевих пабліків
silmedia_zgcl/064RyOl4R.jpeg
Херсонщина. Фото з місцевих пабліків

Можливі наслідки підриву

  • сотні людей залишаться без житла;
  • припинеться постачаня питої води у частину південних областей;
  • на ЗАЕС буде недостатньо води для охолодження;
  • припинеться постачання води до Криму;
  • під загрозою опинеться система зрошування полів у південних регіонах;
  • загине велика кількість риб, тварин;
  • буде знищена екосистема регіону;
  • відбудуться кліматичні зміни в регіоні.
silmedia_zgcl/JfLwEdl4g.jpeg
Херсонщина. Фото з відкритих джерел

Знесення дамби в Новій Каховці є воєнним злочином відповідно до Женевської конвенції, але росія вже систематично порушує Женевську конвенцію під час своєї незаконної війни в Україні.

Руйнування ГЕС вважається зброєю масового знищення і воєнним злочином невибіркової дії, згідно Статті 56 Додаткового протоколу I 1977 року.

silmedia_zgcl/y6NUPOlVg.jpeg
Нова Каховка
silmedia_zgcl/ewA8POlVg.jpeg
Нова Каховка

Це призведе до екологічних, економічних та техногенних наслідків, а сам злочин можна прирівняти до підриву атомної бомби чи підриву на АЕС.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар