Відчуття лісу і нуль викидів — у Швеції збудують найбільший у світі дерев'яний ЖК

Скандинавські студії «Henning Larsen» і «White Arkitekter» проєктують у Стокгольмі «Stockholm Wood City», який стане найбільшим у світі житловим дерев'яним комплексом.

Забудовник «Atrium Ljungberg назвав цей проєкт «найбільшим у світі дерев’яним містом» у стокгольмському районі Сікла, оскільки для нього використовуватиметься більше деревини, ніж для будь-якого іншого проєкту, що розробляється.

«Stockholm Wood City» матиме 7000 офісних приміщень і 2000 будинків і займатиме 250 000 квадратних метрів.

silmedia_zgcl/1wUXxyjVg.jpeg

За словами розробника, район буде містити елементи, пов’язані з природою, і створений так, щоб створити відчуття лісу.

«Ми прагнули створити міське середовище, наповнене спокоєм лісу, що призвело до щільного, відкритого простору, який несе в собі виразну мінімалістичну та функціональну естетику скандинавського дизайну», — сказали у «Atrium Ljungberg Dezeen.
«Архітектори інноваційно включили природні елементи в конструкції – наприклад, зелені дахи для кращої ізоляції та великі вікна, які пропускають природне світло, втілюючи наше бачення міста, яке процвітає в гармонії з природою», – додали в студії.
silmedia_zgcl/XrUXbyC4g.jpeg

Будівлі будуть зведені з вогнетривкого бруса.

«Інженерна деревина утворює захисний шар вугілля на поверхні, який зберігає більшу частину своєї структурної міцності, сприяючи більш безпечній структурі», – сказав розробник.

Будівництво міст із деревини має й інші переваги, зокрема поглинає вуглець і викидає менше викидів, ніж бетон.

«Дерев'яна конструкція означає суттєво зменшений вплив на клімат як на етапі будівництва, так і протягом усього життєвого циклу», – сказав Атріум Люнгберг.
«Дослідження також довели інші вагомі переваги, такі як поліпшення добробуту людей і швидший і тихіший процес будівництва».

Stockholm Wood City також матиме власне виробництво, накопичення та спільне використання енергії, за словами розробника, який не розкрив подробиць виробництва енергії за проєктом.

silmedia_zgcl/2tFZ-yC4R.jpeg

Будівництво почнеться у 2025 році, а перші будівлі планується завершити у 2027 році.

«Ми будуємо проєкт поетапно, щоб вивчати нові речі під час кожної фази, які потім можемо застосовувати на наступних фазах», — сказав розробник.
«Ми навчимося набагато більше, роблячи це в такому великому масштабі. Наша основна стратегія полягає в розвитку великих взаємопов’язаних територій», – додали.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар