ВИДЕЛКАFEST-2024: фестиваль, народжений у війну

Улітку 2024 року на півдні України вдруге відбудеться фестиваль, що народився в часи повномасштабного вторгнення. Першого разу його проводили у Вилкове, однак, уже цього року подію перенесли у Чорноморськ. Отож, з 25 по 28 липня 2024 року місто біля моря зустрічатиме гостей.

silmedia_zgcl/a0_AWiQIg.jpeg

ВИДЕЛКАFEST — це некомерційний фестиваль української культури на Одещині. Програма фестивалю побудована навколо книжок, музики та кіно.

Ідея

Автором ідеї фестивалю є Сергій Гнезділов — військовий та громадський активіст.

silmedia_zgcl/hBo57mwIR.jpeg
Сергій Гнезділов. Фото з особистої сторінки

Сергій розповів, що ідея проводити фестиваль народилася в полях Донеччини.

Минулоріч військовий зрозумів, що уже немає куди далі відкладати ідею, адже життя дуже швидкоплинне, і вже завтра його може не бути. Саме тому, у 2023 році з'явився фестиваль.

«Давно про це думалося і говорилося. Дуже мало культурних подій відбувається на Бессарабії і в цілому на Одещині. У якийсь момент просто прийшло розуміння, що на півдні дуже важко з культурними подіями і особливо з якісними українськими культурними подіями».

У 2023 році, коли фестиваль стартував, участь у ньому взяли Максим Наконечний, Наріман Алієв, Василь Барков, Катерина Калитко, Світлана Поваляєва, Мар'яна Савка, гурт «Пиріг і Батіг», панк-рок гурт «Степан Пантера», співак і композитор Борис Севастьянов, львівське тріо «Мар'яничі».

Фінансова підтримка

У 2023 році фінансову підтримку фестивалю надавав Міжнародний Фонд «Відродження». Ця допомога не обмежилася фестивалем, а поширилася і на спецподії. Бо окрім фестивалю організатори займалися і спецподіями.

«Команда їздила минулоріч у три міста Бессарабії з туром «Дахтріо», потім взимку був показ фільму «Памфір» у інших трьох містах і навесні ми відвідали ще три міста з документальним фільмом про творчість Івасюка та його піснями».

Частково з фінансуванням допомагав Європейський фонд демократії. Партнерами фестивалю було Видавництво Старого Лева.

«У процесі підготовки до другого фестивалю ми зіштовхнулися з величезною фінансовими труднощами. У нас досі недофінансована головна сцена на мільйони і вже час починати панікувати. Тому фестиваль у пошуку партнерів —соціально відповідального бізнесу, який допоможе нам аби ідея не померла і продовжила жити».

Підтримати фестиваль може кожен. Будь-який донат на банку Виделкафесту — ваш внесок у розвиток сучасної культури.

ВИДЕЛКАFEST-2024

Учасниками фестивалю ВИДЕЛКАFEST-2024 стануть музичні гурти Vivienne Mort, «Пиріг і Батіг», «Мова», «Хейтспіч», співачка Христина Соловій, письменник Артем Чех, поет Артур Дронь, поетки Світлана Поваляєва, Ярина Чорногуз, Катерина Калитко, Мар’яна Савка та ін.

На відвідувачів чекають музичні виступи від талановитих артистів з різних регіонів країни, покази сучасних українських фільмів, літературні читання, зустрічі з улюбленими авторами та презентації книг, майстер-класи та воркшопи, інтерактивні розваги для дітей та цікаві дискусії від представників бізнесу, органів місцевого самоврядування та представників активного студентства.

«Користь очевидна бо ми несемо українську культуру туди, де вона має бути і туди, де її не було увесь цей час. Ми розповідаємо людям про "Розстріляне відродження", про культуру, про яку вони мало знають. І я вважаю, що культура — це процес розуміння, самовизначення та самоідентифікації. Розуміння того де ти в світі є. Саме тому це дуже важливо», — зауважив Сергій Гнезділов.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар