Використання касетних бомб в Україні: переваги та недоліки

Україна використовує до 100 000 касетних снарядів на місяць, що становить чверть від російських боєприпасів, і майже шосту частину від кількості снарядів, які, можуть випустити українські війська.

silmedia_zgcl/yFJt_Gj4R.jpeg
Наслідки обстрілу Харкова касетними боєприпасами

Про це повідомляє Financial Times.

Марк Гертлінг командував ескадрильєю бронетехніки в Іраку почув серію гучних хлопків над головою. Це були касетні снаряди зброї, що США передали Україні.

«Було таке враження, ніби ми опинилися всередині попкорну, навколо нас падали маленькі бомби», — згадував нині генерал-лейтенант США про момент в 1991 році.

Цей інцидент підкреслив руйнівну силу касетних бомб або вдосконалених звичайних боєприпасів подвійного призначення навіть якщо вони потрапляють в місце призначення.

Вистрілювані з гаубиць або ракетних установок, боєприпаси скидають невеликі гранати або бомби на широку територію, де вони можуть залишатися нерозірваними протягом десятиліть після закінчення конфлікту. Через ці причини деякі країни відмовляються використовувати боєприпаси.

«Ці боєприпаси можуть дати Україні своєчасний поштовх у той час, коли контрнаступ зупиняється проти побудованих оборонних ліній російських військ, а в ЗСУ закінчуються запаси звичайних артилерійських снарядів», — йдеться у повідомленні.

Вони також можуть допомогти українським саперам під час розмінування щільних мінних полів, що захищають рубежі оборони росії, кажуть військові аналітики.

silmedia_zgcl/ImDt_GC4R.jpeg

Військові чиновники та аналітики визнають, що касетні бомби можуть бути менш ефективними проти військ, які закопані в глибоких траншеях. Але вони мають більший вплив у таких випадках, ніж звичайні снаряди, відповідно до статті, опублікованої Королівським інститутом об’єднаних служб , яка аргументує їх використання в Україні.

Переваги використання касетних бомб в Україні перевищують недоліки. Небезпека нерозірваних касетних снарядів залишається, але вона тьмяніє перед понад 10 мільйонами гектарів української землі, забруднених російськими мінами та нерозірваними снарядами.

«Важливо зазначити, що російська федерація невибірково використовує касетні боєприпаси з першого дня неспровокованої широкомасштабної агресії», – заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

Нагадаємо, в Україні застрахували усі атомні станції на випадок ядерного інциденту.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар