Вісім РСЗВ та радари проти артилерії: Норвегія оголосила про черговий пакет допомоги

Сьогодні Норвегія підтвердила поставку далекобійної артилерії та радарів для України: йдеться про три радари визначення артилерії Arthur і до восьми реактивних систем залпового вогню великої дальності типу РСЗВ.

Передача озброєнь, як зазначається в заяві норвезького уряду, здійснюються в тісній співпраці з Великобританією.

silmedia_zgcl/woN3B_UVR.jpeg
Відповідні заяви зробив норвезький міністр оборони на зустрічі з колегою у Великобританії
«Війна росії проти України ще більше зблизила нас. Застосування росією військової сили має прямі наслідки також для Норвегії та ситуації на Крайній Півночі. Важливо, щоб демократії об’єднувалися, коли міжнародний порядок, заснований на правилах, знаходиться під тиском. Тому також зростає потреба в тісній військовій співпраці між союзниками, особливо на морі», - зазначив міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам в ході зустрічі з британським колегою Беном Уоллесом.

Норвезький міністр у своїй промові також згадав диверсію на газопроводі Nord Stream як один з прикладів дестабілізації регіону.

«Працюючи разом, ми можемо вдосконалити наші можливості з виявлення підводних човнів, протидії мінним загрозам і захисту критичної інфраструктури на морському дні», - зазначив Грам.

Міністр оборони Норвегії нагадав, що його держава здійснює підтримку України через спеціальний міжнародний фонд, а військову допомогу надає, в тому числі, через операцію «Інтерфлекс», що покликана здійснювати навчання і тренування українських військових.

«Норвегія є значним донором Фонду, і ми робимо внесок у навчання українських військових як тут, у Великобританії, так і в Норвегії. З цього літа Норвегія подвоїть кількість наших інструкторів в операції Interflex», - пообіцяв норвезький міністр на зустрічі з колегою у Великобританії.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар