«Вонка» — різдвяний джинґл 2023 року

Віллі Вонка відомий як персонаж книги Роальда Дала «Чарлі і шоколадна фабрика», що вкотре знаходить свій шлях на великий екран у фільмі «Вонка». Цього разу молоду версію Віллі втілив актор Тімоті Шаламе.

silmedia_zgcl/798nlhvIg.jpeg
Тімоті Шаламе

Зимові свята мають свій неповторний настрій, а їх наближення супроводжується різноманітними символами. Реклама Кока-Коли, «Let It Snow» та, звісно ж, новорічні фільми — невід'ємна частина передріздвяної атмосфери. Серед таких фільмів виділяються пригоди хлопчика Кевіна, якого батьки забули вдома, а також захоплива подорож Гаррі Поттера у світ магії та чаклунства. Хоча багато з нас вже знають ці фільми напам'ять, це не заважає їм ставати об'єктом нашого захоплення щороку.

Що ж об'єднує ці стрічки? По-перше, режисер — Кріс Коламбус, який взяв участь у створенні перших фільмів про Гаррі Поттера та першої та другої частин «Сам удома». Режисер вміє створювати справжню казку, його творіння пронизані теплом, яке, на жаль, зникає разом із його відходом, як у подальших частинах як у «Сам удома», так і в продовженні фільмів про Гаррі Поттера.

«Вонка» на пряму ніяк не стосується новорічних свят, проте має ту ж саму теплоту й атмосферу, яка може надовго вписати цей фільм до списку обов'язкового перегляду на Новий рік.

Про що фільм

Віллі Вонка, завзятий інноватор у світі шоколаду, з'явився в Лондоні з однією метою — відкрити свою першу шоколадну крамницю. Обраним місцем стає Галерея Гурманів. Величезний торговий центр, який служив домом для крамниць трьох видатних, але нечесних шоколадників міста.

silmedia_zgcl/6DrfU2DSR.jpeg

Завдяки 12 срібним суверенам, Віллі має намір розпочати свій шоколадний бізнес. Він упевнений, що його шоколад спокусить усіх і принесе йому фінансовий успіх, необхідний для втілення його мрії в життя. Проте, коли трійця лиходіїв вирішила спробувати продукт Вонки то розуміє, що їх чекає несподівана перешкода.

Усвідомивши, які проблеми може принести їм амбітний юнак, вони користуються послугами свого посіпаки — недоумкуватого та корумпованого начальника поліції, який в обмін на шоколад має будь-якими методами прибрати Вонку з шоколадного бізнесу.

Сюжет фільму зацікавить глядачів будь-якого віку. Діти знайдуть у цьому кіні смішну та навчальну історію про доброго мрійника та його вірних друзів. Більш доросла частина глядачів отримає глибшу історію про амбітну особистість, яка прагне відкрити чесний бізнес та зазнає труднощів через конфлікт зі справжнім картелем.

Казки, наповнені подвійним сенсом, часто містять моральні погляди на життя та людські цінності. Ці історії спонукають глядачів до власних висновків та роздумів. Такий підхід робить історії більш значущими та відкриває їхню актуальність для різних суспільних прошарків.

Акторський склад

Головного персонажа Віллі Вонку зіграв американський актор, відомий своїми ролями фільмах «Інтерстеллар» (2014), «Назви мене своїм ім'ям» (2017) і «Маленькі жінки» Тімоті Шаламе. Відзначившись у різноманітних жанрах, він нещодавно отримав свою першу головну роль у фільмі «Дюна» (2021).

silmedia_zgcl/6LYwUhDSg.jpeg

У ролі Віллі Вонки, Тімоті Шаламе вражає своєю природністю та акторським вмінням. Його Вонка сміливий, щирий та іноді наївний, що додає йому особливого шарму. Разом з цим — це дуже амбітний юнак, який готовий захищати друзів та свою мрію.

Учасник гурту Follow Кіган-Майкл Кі похвалив гру Шаламе, сказавши:

«Він грає Вонку з такою дивовижною легкістю, не кажучи вже про те, що наділяє персонажа надією, якоюсь незламною якістю, що він ніколи не здається, він завжди готовий до наступної справи. Він такий: "Гаразд, це не спрацювало? Ми зробимо це і спробуємо щось інше". А Тімоті Шаламе, що я можу сказати? Sacrébleu! Цей хлопець, знаєте, від нього так і віє харизмою і дивовижною впевненістю. Він просто дуже талановитий актор».

Г'ю Ґрант, відомий більшості по фільму «Щоденник Бріджит Джонс» та багатьом мелодрамам. Тут він зіграв роль харизматичного Умпи Лумпи, маленького на зріст мешканця острову, де Вонка свого часу позичив какао боби.

silmedia_zgcl/ZBSC82vIR.jpeg

Ровен Аткінсон, більш відомий нам як Містер Бін, зіграв головного священика, церква якого слугує прикриттям для сховку шоколадного картелю.

Кожен персонаж має свою особливість. Часто навмисно перебільшену, проте в такому фільми це виглядає природно. Актори другого та третього плану запам'ятовуються, за ними цікаво спостерігати. Навіть присутня невелика любовна лінія між персонажами третього плану, за якою стежиш із більшим захватом, ніж у деяких фільмах за головними героями.

Музика

У фільмі багато музичних номерів і пісень. Усі вигадливо та якісно поставлені. Від грандіозних сцен з безліччю акторів, задіяних у масштабній хореографії, до більш приглушених музичних моментів за участю лише двох персонажів.

Веселу атмосферу «Вонки» доповнює приємний саундтрек з нових пісень Ніла Хеннона та партитура Джобі Телбота. Музика була ключовим фактором для виходу Віллі Вонки на екран у 1971 році, і хоча пісні тут не завжди дотягують до оригінального фільму, вони викликають захоплення в кінотеатрі, а Хеннон чудово справляється з музичними номерами протягом усієї стрічки.

Приємно бачити, що мюзикли потроху повертаються на великі екрани. Ми бачили це в «Барбі», а тепер і «Вонка» порадував глядачів якісними перформансами, які дуже личать духу картини.

Український дубляж

Багатьом не сподобалося, що пісні також мали український дубляж, адже це, мовляв, трохи підірвало враження від музичних номерів. Проте така критика може бути не зовсім обґрунтованою, оскільки ми маємо справу із фільмом, спрямованим в основному на дитячу аудиторію. Тому дубляж пісень тут виглядає цілком природно.

Загалом, «Вонка» — це чарівна та натхненна історія, яка може принести радість та веселощі як дітям, так і дорослим, підкреслюючи важливість мрій та амбіцій у житті. І з великою ймовірністю стане постійним гостем на щорічних переглядах у новорічні свята.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Кирило Висоцький

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар