Всеукраїнський референдум: згадуємо історію у фото

1 грудня 1991 року. Мабуть один з днів, коли українці впевнено могли сказати де тоді були — на виборчих дільницях. Голосували за незалежність та першого президента України.

Згадуємо як це було у фото.

silmedia_zgcl/UYgGR0HIR.jpeg
У бюлетені для голосування був текст Акту проголошення незалежності України, який ухвалили 24 серпня 1991 року, а також питання «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Варіантів відповіді було два: «Так, підтверджую» і «Ні, не підтверджую».

Тоді «так» відповіли більш ніж 28,8 млн українців. Це 90,32%. Участь у голосуванні взяли понад 31,8 млн людей.

silmedia_zgcl/IN5nRAHSR.jpeg
Кандидат у президенти України, голова Львівської обласної ради В’ячеслав Чорновіл вітає виборців на дільниці N41 у Львові під час голосування на Всеукраїнському референдумі за незалежність України та президентських виборах.
silmedia_zgcl/R2QORAHSR.png
Леонід Кравчук під час голосування на референдумі 1 грудня 1991 року. Фото: УНІАН
silmedia_zgcl/gOycRAHSg.png
На Всеукраїнському референдумі голосує Левко Лук’яненко — автор Акта про Незалежність України. Фото ЦДКФФА імені Г. Пшеничного.
silmedia_zgcl/WtYHRANIg.jpeg
Для проведення референдуму по всій Україні створили 34 093 дільниць для голосування. 37 885 555 людей було внесено до списків громадян, що мали право проголосувати. 31 943 820 осіб, або 84,32 % тих, хто мав право голосувати, отримали бюлетені для голосування. З них взяли участь в референдумі 31 891 742 особи.
silmedia_zgcl/WVBTRANIR.jpeg
1 грудня 1991. Всеукраїнський референдум. Донецьк. Дільниця для голосування. Фото ЦДКФФА імені Г. Пшеничного.
silmedia_zgcl/aLMJR0NSg.jpeg
Всеукраїнський референдум не був законодавчою необхідністю, адже Верховна Рада на той момент вже ухвалила всі необхідні рішення. Референдум унеможливив перегляд рішення депутатів і остаточно підтвердив народження незалежної Української держави.
silmedia_zgcl/S6jqg0NSg.png
У Києві незалежність України підтримали 92,88 відсотка виборців, у Донецькій області – 83,9%, в Луганській – 83,86%. А в Автономній республіці Крим сказали «Так» незалежності Української держави 54,19% виборців, тоді як у Севастополі показник був вищим – 57,07%.
silmedia_zgcl/bIRvg0NIR.jpeg
silmedia_zgcl/BNzSzANIg.png
Участь у виборах 1991 року взяли шість кандидатів: В’ячеслав Чорновіл (Народний рух України), Левко Лук’яненко (Республіканська партія України), Леопольд Табурянський (Народна партія України), а також самовисуванці: Леонід Кравчук, Володимир Гриньов та Ігор Юхновський.

За підтримку Акта проголошення незалежності України проголосувала 28 804 071 особа або 90,32% тих, хто брав участь у голосуванні. Акт проголошення незалежності України було підтримано в усіх без винятку 27 адміністративних регіонах України: 24 області, 1 автономна республіка та 2 міста зі спеціальним статусом.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Фото"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар