За кілька тижнів у Польщі сталося понад 20 залізничних аварій. Чи є в цьому російський слід?

Новини,31 серп.Залишити коментар

Російські диверсії розглядалися як одна з версій вкрай частих залізничних аварій у Польщі: за останні тижні сталося понад 20 інцидентів.

Втім, наразі правоохоронні органи Польщі не певні у наявності російського сліду, передає Euronews.

Поїзди використовують радіосистему, яка не захищена шифруванням або будь-яким іншим бар’єром доступу

Видання нагадує, що польська залізниця є важливою частиною ланцюга логістики у війні, починаючи від гуманітарної допомоги до зброї НАТО, і є ключовим маршрутом для людей, які подорожують до країни та з неї, включно зі світовими лідерами. Саме тому ця серія інцидентів спочатку розглядалася як «гібридна або кібератака».

Але після розслідування, проведеного Агентством внутрішньої безпеки Польщі, здається, що «постаралися» місцеві радіолюбителі. За допомогою аматорського обладнання вони зуміли скопіювати сигнал гальмування, який використовується для перевизначення ручних функцій оператора поїзда. Це змусило поїзди різко зупинитися, спричинивши аварії.

Польські видання повідомляють, що обладнання, використане для диверсії, може коштувати дешевше 30 євро, і його можна знайти на сайтах типу AliExpress. Залізничні форуми та облікові записи YouTube для любителів поїздів довго обговорювали це явище кілька років тому.

За цією інформацією, поїзди використовують радіосистему, яка не захищена шифруванням або будь-яким іншим бар’єром доступу. Таким чином, кожен може випромінювати серію з трьох хвиль на частоті 150 мегагерц і запустити команду зупинки.

Польська влада оголосила про намір запровадити до 2025 року стільникові радіостанції стандарту GSM-R, які є зашифрованими та не піддаються такому впливу. Водночас, існуючу систему хоч і легко піддати диверсії, але це також полегшує владі пошук правопорушників, оскільки диверсанти повинні бути фізично близько до поїздів.

У неділю двох чоловіків у віці 20 років заарештували в Білостоці після генерації сигналу з фіксованого місця в північно-східній частині країни. Один із двох заарештованих був поліцейським. Справи інших ймовірних диверсантів все ще розслідуються.

Згідно з офіційною статистикою, у 2021 році було зареєстровано понад 500 випадків зловживання радіостанціями, а у 2019 році – до 700.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ihor

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар