Західні ЗМІ назвали точну кількість отриманих Україною танків, та скільки ще повинно надійти

Нові дані щодо військової допомоги Україні вказують на значну зміну балансу важкого озброєння на полях битв після понад 16 місяців війни, пише Bloomberg. У росії наразі вже нема такої величезної переваги, як на початку повномасштабної війни.

Оновлена база даних Ukraine Support Tracker, яку веде німецький Кільський інститут світової економіки, повідомляє в четвер, що партнери Києва поставили 471 новий танк з початку війни, а ще 286 поки не надійшли.

silmedia_zgcl/vxRvBy9Vg.jpeg
У росії наразі вже нема такої величезної переваги, як на початку повномасштабної війни

Доповнюючи інформацію розвідувальної групи Oryx з відкритим кодом, ці цифри свідчать про те, що танковий парк України зріс з початку вторгнення минулого року, тоді як танковий парк росії скоротився вдвічі.

Розрив також скоротився щодо артилерії та реактивних систем залпового вогню, хоча й в значно менших пропорціях. Дані про танки, зокрема, узгоджуються з інформацією, озвученою начальником штабу оборони Великобританії Тоні Радакіним у вівторок.

«Росія втратила майже половину боєздатності своєї армії. Минулого року вона випустила 10 мільйонів артилерійських снарядів, але в кращому випадку може виробляти 1 мільйон снарядів на рік. Вона втратила 2500 танків і в кращому випадку може виробляти 200 танків на рік», — зазначив Радакін у своїй доповіді комітету з питань оборони.

За даними Oryx, що фіксують лише втрати, які вони можуть підтвердити, 2082 російські танки було знищено, пошкоджено, покинуто або захоплено з початку війни в 2022 році.

Навколо таких цифр існує величезна невизначеність, оскільки обидві сторони розглядають свої втрати як державну таємницю, пише Bloomberg.

«Навіть якщо ситуація більш рівна в цифрах, на практиці це не так. Проблема в тому, що Україні зараз потрібно повернути територію, тому вона перебуває в наступі проти добре підготовленої оборони, а для цього потрібна сильна перевага», - у свою чергу каже фахівець з сухопутної війни IISS Йоган Мішель.

Кільський інститут оновив свої дані за період з 25 лютого по 31 травня. У звіті йдеться, що США та країни-члени Європейського Союзу найповільніше виконують зобов’язання щодо зброї: 286 із 757 танків і 177 із 556 155-мм та 152-мм гаубиць ще не надійшли.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар