Завершено розслідування авіакатастрофи у Броварах, де загинули керівники МВС

Правоохоронці завершили розслідування щодо авіакатастрофи гелікоптера з вищим керівництвом МВС, яка сталась 18 січня 2023 року у Броварах.

silmedia_zgcl/ypkvLOHSR.jpeg
Фото: REUTERS

Про це повідомили в Державному бюро розслідувань.

У серпні слідчі повідомили про підозру п’ятьом посадовцям Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які порушили правила безпеки польотів гелікоптера, на борту якого перебувало керівництво Міністерства внутрішніх справ України та супроводжуючі особи.

Підозру отримали:

  • начальник Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України;
  • в. о. командира спеціального авіаційного загону;
  • заступник командира з льотної підготовки;
  • командир авіаційної ескадрильї;
  • начальник служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з міста Ніжин Чернігівської області.

Слідство з'ясувало, що посадовці допустили відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації гелікоптера. Їм загрожує позбавлення волі до 10 років.

silmedia_zgcl/EY_MYdHIg.jpeg

Слідчі ДБР відновили похвилинно день аварії, зокрема й розшифрували «чорні скриньки». До розслідування залучали й закордонних експертів, зокрема представників французької компанії — виробника гелікоптера.

У січні 2023 року керівництво МВС України запланувало візити до Харківської та Дніпропетровської областей.

Попри застереження внутрішніх інструкцій та вимог законодавства, посадовці ДСНС залучили до перевезення делегації гелікоптер, який перебував на чергуванні для реагування на потенційні надзвичайні ситуації у Києві та області. Повітряне судно не мало дозвільних документів на виконання інших видів польотів.

Командиру екіпажу не повідомили про метеорологічні дані по всьому маршруту запланованого руху, зокрема, про вкрай несприятливі погодні умови над містом Бровари. Сам екіпаж не мав відповідних допусків до польотів у складних метеоумовах та необхідних сертифікатів.

ДБР зазначає, що жоден з посадовців відповідальних за безпеку польотів, виліт не скасував або не переніс його на пізніше, до моменту сприятливих погодних умов.

Через складні погодні умови гелікоптер змушений був виконувати політ на гранично низькій висоті, яка навіть менша, ніж висота будівель на маршруті руху. Командир екіпажу побачив перешкоду – багатоповерховий будинок та почав здійснювати маневр обльоту, однак різко піднявся, втратив орієнтування в просторі й під час завершення маневру, внаслідок відсутності необхідних навичок, допустив зіткнення із землею.

При падінні вертоліт пошкодив дитячий садок, сусідні будівлі та припарковані авто.

Крім високопосадовців МВС та супроводжуючих їх осіб в авіатрощі загинуло чотири жінки та малолітня дитина, які саме прийшли у садочок. 31 особа, серед яких 13 дітей, отримали травми.

Нагадаємо, побиття у Тернопільському ТЦК: двом військовим повідомили про підозру.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар